Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Olenderek: Czujemy się mocni

Maciej Olenderek: Czujemy się mocni

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Spodziewam się fajnych meczów na wysokim poziomie. Zdziwiłbym się, gdyby cała rywalizacja zakończyła się w trzech meczach po 3:0 dla którejkolwiek ze stron – powiedział przed finałami I ligi libero MKS-u Będzin, Maciej Olenderek.

Wygrana z Visłą zapewniła wam awans do finału I ligi. Można powiedzieć, że to trzecie spotkanie było dla was najłatwiejsze, bo długimi fragmentami toczyło się pod waszą kontrolą?Maciej Olenderek:Myślę, że to spotkanie nie było najłatwiejsze, ale podeszliśmy do niego bardzo dobrze, mocno skoncentrowani, naładowani i bez strachu. Wskoczyliśmy na pewien poziom, naciskaliśmy na przeciwnika w każdym elemencie, co dawało nam delikatną przewagę w każdym secie. Czasami rywal nas doganiał dzięki swojej bardzo dobrej zagrywce oraz kontrze, ale cieszę się, że to nasze podejście do każdego punktu trwało przez cały mecz, a nie tylko przez jego część. W efekcie udało nam się wygrać 3:0.

Trochę na własne życzenie musieliście rozegrać trzy mecze w półfinale. W pierwszym prowadziliście 2:0, a przegraliście 2:3. Tamto spotkanie było dla was zimnym prysznicem i pokazało, że zawsze trzeba grać do końca?

– Byłem bardzo zły po tym meczu, ponieważ naprawdę niewiele brakowało, aby go wygrać. Zwyciężyliśmy w pierwszych dwóch setach, a potem w nasze szeregi wkradło się jakieś rozluźnienie. Drużyna z Bydgoszczy odbudowała się w trzecim secie, a gdy wróciliśmy w czwartej partii, Visła grała już bardzo dobrze. Oba te sety przegraliśmy dwoma punktami, a tie-breaka już zdecydowanie. Z pewnością taka przegrana mocno nas zmobilizowała. Porozmawialiśmy trochę między sobą i wyciągnęliśmy dobre wnioski.

Nikt w Będzinie nie ukrywa, że waszym celem jest powrót do elity. Czy zatem w play-off, w meczach o stawkę gracie pod większą presją? A może wcale na nią nie zwracacie uwagi, bo czujecie się na tyle mocni, że jest w was wiara w powrót do PlusLigi?

– Udało nam się wygrać rundę zasadniczą. W tym roku kalendarzowym przegraliśmy tylko mecz z Aluronem Zawiercie i po tie-breaku niedawno z Visłą Bydgoszcz. Czujemy się mocnym zespołem i staramy się udowodnić to zawsze na boisku. Jednak jest to tylko sport. W walce o awans zostały dwa zespoły. Jestem przekonany, że drużyna z Częstochowy też marzy o awansie. Na szczęście wszystko rozegra się na boisku, a awansuje najlepszy zespół.

W finale zagracie z Norwidem, z którym w tym sezonie rywalizowaliście już trzykrotnie. Na tym etapie rozgrywek chyba już nie da się rywala niczym zaskoczyć i o wyniku będzie decydowała dyspozycja dnia i przygotowanie fizyczne?

– Norwid Częstochowa to bardzo dobra drużyna, która jest poukładana. Ma dobrą zagrywkę i dużo jakości siatkarskiej. Mecze finałowe zapowiadają się ciekawie i z pewnością będą bardzo zacięte.

A jakiej rywalizacji finałowej się spodziewasz? Do wywalczenia awansu do PlusLigi potrzebne będzie aż 5 meczów?

– Nasza rywalizacja jest bardzo zacięta, a poziom wyrównany. Spodziewam się więc fajnych meczów na wysokim poziomie. Zdziwiłbym się, gdyby cała rywalizacja zakończyła się w trzech meczach po 3:0 dla którejkolwiek ze stron.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę