Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chorwatki nie sprawiły niespodzianki, Japonki z kolejną wygraną

LN K: Chorwatki nie sprawiły niespodzianki, Japonki z kolejną wygraną

Wciąż na pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów czekają Chorwatki, które w swoim kolejnym spotkaniu uległy Japonkom. Podopieczne Ferhata Akbasa tylko krótkimi fragmentami potrafiły nawiązać wyrównaną walkę, a Azjatki zamknęły mecz w trzech setach.

W mecz lepiej weszły Japonki, które po kontrze Ayaki Araki wysforowały się na prowadzenie (5:2). Chorwatki miały problemy w przyjęciu, a pojedyncze skuteczne odpowiedzi w wykonaniu Andrei Mihaljević na niewiele im się zdawały. Po zbiciu Kotony Hayashi faworytki powiększały swoją przewagę (12:6). Asa serwisowego dołożyła Nanami Seki, a Europejki momentami były bezradne (16:8). Próbowały ratować się blokiem i błędami rywalek, ale Azjatki i tak kontrolowały wynik. W końcówce w ataku pokazała się Yukiko Wada, a Araki przypieczętowała triumf Japonek w premierowej odsłonie (25:17).

W drugim secie oba zespoły szły łeb w łeb. Na udane zagrania Arisy Inoue odpowiadała Laura Milos, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi (10:10). Dopiero po asie serwisowym Emy Strunjak przyjezdne zbudowały sobie niewielką nadwyżkę (13:11), ale roztrwoniły ją przez własne błędy. Po kontrze Sariny Nishidy to Azjatki zaczęły dochodzić do głosu. Dołożyły blok, a po pomyłce w ataku rywalek pewnie kroczyły do zwycięstwa w tej części spotkania (20:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a Seki na spółkę z Wadą przypieczętowały ich wygraną (25:19).

W trzecim secie faworytki nie zwalniały tempa. Po asie serwisowym Nishidy szybko zbudowały sobie przewagę (4:1). Chorwatki do walki próbowała poderwać Dijana Karatović, ale wciąż na fali były Japonki (9:6). W ich szeregach w ataku przypomniały o sobie Hayashi i Mai Irisawa, a Europejki były w coraz trudniejszej sytuacji (14:9). W ataku pokazała się Inoue, a jej koleżanki dołożyły blok, dzięki czemu przewaga gospodyń robiła się coraz większa (18:11). Po akcji Karatović rywalki zbliżyły się jeszcze na 16:20, ale w końcówce na więcej nie było ich stać. Japonki punktowały blokiem, a zbicie Nishidy przypieczętowało ich zwycięstwo (25:20).

Japonia – Chorwacja 3:0
(25:17, 25:19, 25:20)

Chorwacja: Antunović (4), Mihaljević (8), Strunjak (6), Miloś (7), Karatović (10), Samadan (2), Śtimac (libero) oraz Deak (1), Strize (1), Marković i Trool (1)
Japonia: Hayashi (12), Koga (18), Seki (2), Inoue (9), Irisawa (3), Araki (5), Nishimura (libero) oraz Ahimamura (6), Kojima (libero), Tanaka, Yokota, Tamaki, Nishikawa i Wada (2)