Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Liga Letnia siatkarek bez medalistów

Liga Letnia siatkarek bez medalistów

fot. fivb-org

Sezon ligowy 2019/2020 zakończył się przedwcześnie. W związku z tym władze PLS S.A. postanowiły rozegrać Letnią Ligę. W wakacje na piasku zobaczycie drużyny z Tauron Ligi, PlusLigi oraz zespoły pierwszoligowe. W rozgrywkach siatkarek zabraknie medalistów ubiegłego sezonu – Chemika Police, Developresu Rzeszów i ŁKS-u Łódź, nie zagra również BKS Bielsko-Biała.

Grand    Prix    Polskiej    Ligi    Siatkówki    to nowatorska   impreza,   która   stanowi   cykl   turniejów  w  siatkówce  plażowej  kobiet i mężczyzn, organizowanych przez PLS S.A. Założeniem  Polskiej  Ligi  Siatkówki jest  przeniesienie  rywalizacji  drużyn PlusLigi, TAURON Ligi oraz TAURON 1. Ligi po zakończeniu  sezonu  ligowego  z  hal  w  plener, a  tym  samym  zapewnienie  kibicom  emocji również w okresie letnim.W Letniej Lidze zagrają zarówno siatkarze, jak i siatkarki. W przypadku kobiet na piaszczystych boiskach zobaczymy drużyny grające w TAURON Lidze oraz jedną ekipę z I ligi kobiet. W plenerze zagrają: E.Leclerc Radomka Radom, Grot Budowlani Łódź, Energa MKS Kalisz, #Volley Wrocław, DPD Legionovia Legionowo, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, Enea PTPS Piła i pierwszoligowa San-Pajda Jarosław. Zabraknie medalistów z poprzedniego sezonu – Grupy Azoty Chemika Police, Developresu SkyRes Rzeszów, ŁKS-u Commercecon Łódź oraz BKS-u Stali Bielsko-Biała i prawdopodobnego beniaminka ekstraklasy – Jokera Mekro Energoremont Świecie.

Na  boisku  przebywać będzie jednocześnie nie dwóch, jak w przypadku popularnej „plażówki”,  a  czterech  zawodników  danego  zespołu. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a zwycięży ta drużyna, która wygra dwie odsłony. W przypadku remisu rozgrywany będzie 3. set (do 15 punktów, z różnicą minimum dwóch punktów). Każdy zespół ma prawo w każdym secie maksymalnie do dwóch przerw na odpoczynek i nieograniczoną liczbę zmian zawodników. W każdej partii będą obowiązywały dwie przerwy techniczne, po 8. i 16. punkcie.

Jeszcze nie wiadomo, gdzie zostaną rozegrane turnieje. Runda finałowa ma mieć miejsce w północnej Polsce, poprzednie etapy zaś w południowej i centralnej. Miasta poznamy wkrótce. Pierwsze mecze kobiet zaplanowane są na koniec lipca.

GRUPA A: (24.07)
Grot Budowlani Łódź
Energa MKS Kalisz
San-Pajda Jarosław
#Volley Wrocław

GRUPA B: (31.07)
DPD Legionovia Legionowo
E.Leclerc Radomka Radom
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Enea PTPS Piła

źródło: inf. własna, radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved