Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Legionowie

I liga K: Zacięty mecz w Legionowie

fot. Lidia Jaźwińska

W 8. kolejce I ligi kobiet w Legionowie miejscowy LTS podejmował GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Było to starcie dwóch ekip z samego dołu tabeli i okazało się bardzo zacięte. Po pięciosetowej walce dwa punkty zainkasowały gospodynie i była to ich pierwsza wygrana w sezonie 2022/2023.

Siatkarki ze Stężycy rozpoczęły pierwszego seta od prowadzenia 3:0. Przez dłuższy czas przyjezdne prowadziły jednym, dwoma punktami. Miejscowe wyrównały na 9:9, a następnie zdobyły dwa punkty z rzędu. Gra obu ekip falowała, legionowianki nie potrafiły utrzymać wypracowanej przewagi. Siatkarki GKS-u Wieżyca nie tylko doprowadziły do remisu, ale również dużo lepiej zaprezentowały się w końcówce seta.Od stanu 17:19 zdobyły trzy punkty z rzędu, co pozwoliło im na spokojną grę w decydujących akcjach.

Początek drugiej partii do stanu 4:4 był wyrównany, ale po skutecznym bloku gospodynie wyszły na prowadzenie 6:4, a w kolejnej akcji dołożyły punkt z ataku. Przed dłuższy czas legionowianki utrzymywały dwa, trzy punkty przewagi. Błąd dotknięcia siatki po stronie rywalek dał im prowadzenie 14:10. Był to okres pewnej gry miejscowych. Później jednak rywalki zaczęły gonić i doprowadziły do zaciętej końcówki, której wynik rozstrzygnęła walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, wygrały 27:25 i wyrównały stan meczu.

Wygrana w drugim secie dodała legionowiankom animuszu. W trzeciej partii gospodynie poszły za ciosem i zwyciężyły z bezpieczną przewagą 25:18. Wydawało się, że są na dobrej drodze, aby zainkasować w tym spotkaniu trzy punkty. W czwartej odsłonie dość długo zespoły toczyły zaciętą walkę, wynik oscylował w okolicach remisu, aż w połowie seta stężyczanki odskoczyły na dwa punkty (15:13). Z każdą kolejną akcją miejsce słabły, zaś GKS złapał wiatr w żagle. W końcówce prowadził już 23:16, aby ostatecznie wygrać do 20.

Wiadomo było już, że zespoły podzielą się punktami. Tie-breaka Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Była to dobra zaliczka, której miejscowy zespół nie chciał roztrwonić. Gospodynie grały skutecznie i spokojnie powiększały przewagę (6:1). Zespoły zmieniły się stronami przy stanie 8:3 i w tym momencie rywalki rozpoczęły pogoń. Zmniejszyły straty do dwóch „oczek”. W końcówce LTS nie odpuścił i w decydujących momentach rozstrzygał akcje na swoją korzyść. Ostatecznie miejscowe wygrały 15:7 i cały mecz 3:2.

LTS Legionovia Legionowo – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:2
(21:25, 27:25, 25:18, 20:25, 15:7)

Zobacz również:
Wyniki i tabela 1. ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę