Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Legionowie

I liga K: Zacięty mecz w Legionowie

W 8. kolejce I ligi kobiet w Legionowie miejscowy LTS podejmował GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Było to starcie dwóch ekip z samego dołu tabeli i okazało się bardzo zacięte. Po pięciosetowej walce dwa punkty zainkasowały gospodynie i była to ich pierwsza wygrana w sezonie 2022/2023.

Siatkarki ze Stężycy rozpoczęły pierwszego seta od prowadzenia 3:0. Przez dłuższy czas przyjezdne prowadziły jednym, dwoma punktami. Miejscowe wyrównały na 9:9, a następnie zdobyły dwa punkty z rzędu. Gra obu ekip falowała, legionowianki nie potrafiły utrzymać wypracowanej przewagi. Siatkarki GKS-u Wieżyca nie tylko doprowadziły do remisu, ale również dużo lepiej zaprezentowały się w końcówce seta.

Od stanu 17:19 zdobyły trzy punkty z rzędu, co pozwoliło im na spokojną grę w decydujących akcjach.

Początek drugiej partii do stanu 4:4 był wyrównany, ale po skutecznym bloku gospodynie wyszły na prowadzenie 6:4, a w kolejnej akcji dołożyły punkt z ataku. Przed dłuższy czas legionowianki utrzymywały dwa, trzy punkty przewagi. Błąd dotknięcia siatki po stronie rywalek dał im prowadzenie 14:10. Był to okres pewnej gry miejscowych. Później jednak rywalki zaczęły gonić i doprowadziły do zaciętej końcówki, której wynik rozstrzygnęła walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, wygrały 27:25 i wyrównały stan meczu.

Wygrana w drugim secie dodała legionowiankom animuszu. W trzeciej partii gospodynie poszły za ciosem i zwyciężyły z bezpieczną przewagą 25:18. Wydawało się, że są na dobrej drodze, aby zainkasować w tym spotkaniu trzy punkty. W czwartej odsłonie dość długo zespoły toczyły zaciętą walkę, wynik oscylował w okolicach remisu, aż w połowie seta stężyczanki odskoczyły na dwa punkty (15:13). Z każdą kolejną akcją miejsce słabły, zaś GKS złapał wiatr w żagle. W końcówce prowadził już 23:16, aby ostatecznie wygrać do 20.

Wiadomo było już, że zespoły podzielą się punktami. Tie-breaka Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Była to dobra zaliczka, której miejscowy zespół nie chciał roztrwonić. Gospodynie grały skutecznie i spokojnie powiększały przewagę (6:1). Zespoły zmieniły się stronami przy stanie 8:3 i w tym momencie rywalki rozpoczęły pogoń. Zmniejszyły straty do dwóch „oczek”. W końcówce LTS nie odpuścił i w decydujących momentach rozstrzygał akcje na swoją korzyść. Ostatecznie miejscowe wygrały 15:7 i cały mecz 3:2.

LTS Legionovia Legionowo – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:2
(21:25, 27:25, 25:18, 20:25, 15:7)