Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki zgodnie z planem pokonały Karpaty Krosno

I liga K: Tarnowianki zgodnie z planem pokonały Karpaty Krosno

fot. Lidia Jaźwińska

Lider tabeli nie zawiódł, pewnie i wysoko wygrał z Karpatami Krosno 3:0. Mecz toczył się pod wyraźne dyktando miejscowego zespołu i miał jednostronny przebieg. Krośnianki w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. 

Liderki tabeli od samego początku meczu kontrolowały boiskowe wydarzenia, były lepsze w każdym elemencie gry. Po asie serwisowym Klaudii Świstek prowadziły 10:5, krośnianki popełniły wiele błędów własnych i były tłem dla swoich rywalek. Set nie miał większej historii i toczył się pod zupełne dyktando miejscowej drużyny. Po kolejnej serii zagrywek wspomnianej Klaudii Świstek było 23:12, siatkarka ta nie zwalniała ręki w tym elemencie. Błąd własny w polu zagrywki Izabeli Wisz zamknął tego seta.Tylko na początku drugiej partii przyjezdne z Krosna dotrzymały kroku swoim rywalkom. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza przyspieszyły swoją grę, odrzuciły od siatki swoje rywalki, po raz kolejny dała o sobie znać Klaudia Świstek. Jej zagrywki sprawiały wiele problemów zespołowi z Krosna, było 12:6 dla tarnowianek. Przy kolejnej serii zagrywek, tym razem Magdaleny Szabo, przewaga zespołu z Małopolski wzrosła do dziewięciu punktów (18:9). Pojedyncze ataki Wiktorii Makarewicz, czy Natalii Sławińskiej na niewiele się zdały. Po ataku Magdaleny Ociepy tego seta wygrały tarnowianki.

w ostatnim secie tego meczu ekipa z Podkarpacia przez dłuższy czas dotrzymała kroku swoim rywalkom. Po ataku jednej z zawodniczek prowadziły 11:9, na tym ich dobra postawa się zakończyła. Proste błędy własne zespołu z Podkarpacia sprawiły, ze przegrywał on 12:14. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich setach tarnowianki po ataku Magdaleny Szabo prowadziły 18:14. Do końca seta miejscowe zawodniczki kontrolowały to, co dzieje się na boisku. Atak Klaudii Świstek zapewnił miejscowej ekipie zwycięstwo za trzy punkty.

MVP: Katarzyna Wawrzyniak

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno 3:0
(25:14, 25:16, 25:17)

Składy zespołów:
Grupa: Wawrzyniak (2), Szabo (18), Ponikowska (5), Ociepa (7), Kowalska (11), Świstek (14), Pawłowska (libero) oraz Nowacka (1), Cur-Słomka, Szczygieł-Głód
Karpaty: Bogdanowicz (1), Makarewicz (10), Jakubowska (2),  Sławińska (7), Gliniecka (2), Grodzka (6), Machowska (libero) oraz Legień, M. Dąbrowska (3), Wisz (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę