Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki zgodnie z planem pokonały Karpaty Krosno

I liga K: Tarnowianki zgodnie z planem pokonały Karpaty Krosno

Lider tabeli nie zawiódł, pewnie i wysoko wygrał z Karpatami Krosno 3:0. Mecz toczył się pod wyraźne dyktando miejscowego zespołu i miał jednostronny przebieg. Krośnianki w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów.

Liderki tabeli od samego początku meczu kontrolowały boiskowe wydarzenia, były lepsze w każdym elemencie gry. Po asie serwisowym Klaudii Świstek prowadziły 10:5, krośnianki popełniły wiele błędów własnych i były tłem dla swoich rywalek. Set nie miał większej historii i toczył się pod zupełne dyktando miejscowej drużyny. Po kolejnej serii zagrywek wspomnianej Klaudii Świstek było 23:12, siatkarka ta nie zwalniała ręki w tym elemencie. Błąd własny w polu zagrywki Izabeli Wisz zamknął tego seta.

Tylko na początku drugiej partii przyjezdne z Krosna dotrzymały kroku swoim rywalkom. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza przyspieszyły swoją grę, odrzuciły od siatki swoje rywalki, po raz kolejny dała o sobie znać Klaudia Świstek. Jej zagrywki sprawiały wiele problemów zespołowi z Krosna, było 12:6 dla tarnowianek. Przy kolejnej serii zagrywek, tym razem Magdaleny Szabo, przewaga zespołu z Małopolski wzrosła do dziewięciu punktów (18:9). Pojedyncze ataki Wiktorii Makarewicz, czy Natalii Sławińskiej na niewiele się zdały. Po ataku Magdaleny Ociepy tego seta wygrały tarnowianki.

w ostatnim secie tego meczu ekipa z Podkarpacia przez dłuższy czas dotrzymała kroku swoim rywalkom. Po ataku jednej z zawodniczek prowadziły 11:9, na tym ich dobra postawa się zakończyła. Proste błędy własne zespołu z Podkarpacia sprawiły, ze przegrywał on 12:14. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich setach tarnowianki po ataku Magdaleny Szabo prowadziły 18:14. Do końca seta miejscowe zawodniczki kontrolowały to, co dzieje się na boisku. Atak Klaudii Świstek zapewnił miejscowej ekipie zwycięstwo za trzy punkty.

MVP: Katarzyna Wawrzyniak

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno 3:0
(25:14, 25:16, 25:17)

Grupa: Wawrzyniak (2), Szabo (18), Ponikowska (5), Ociepa (7), Kowalska (11), Świstek (14), Pawłowska (libero) oraz Nowacka (1), Cur-Słomka, Szczygieł-Głód
Karpaty: Bogdanowicz (1), Makarewicz (10), Jakubowska (2),  Sławińska (7), Gliniecka (2), Grodzka (6), Machowska (libero) oraz Legień, M. Dąbrowska (3), Wisz (4)