Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień z trzema punktami w meczu z SMS-em

I liga K: Płomień z trzema punktami w meczu z SMS-em

Płomień Sosnowiec pokonał 3:1 uczennice ze Szczyrku. Przyjezdne wygrały trzecią partię meczu, na więcej nie było ich stać. Sosnowiczanki kontynuują swoją serię zwycięstw, zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Uczennice ze Szczyrku udanie otworzyły mecz i na początku prowadziły 3:0. Gospodynie doprowadziły do wyrównania po tym jak została zablokowana Julia Lenik (8:8). Gra obu ekip falowała, przy serii Izabeli Klekot sosnowiczanki po raz kolejny doprowadziły do remisu po 12. Atak Magdaleny Trojnar i błąd własny SMS-u dały  dwupunktową przewagę sosnowiczankom (18:16). W polu zagrywki ręki nie zwalniała Monika Głodzińska, uczennice popełniły proste błędy i przegrały tę część zmagań 20:25.

Na początku drugiego seta siatkarki ze Szczyrku popełniły proste błędy i przegrywały 3:6. Inicjatywa na boisku należała do gospodyń, po tym jak punkt w ataku zdobyła Barbara Cembrzyńska prowadziły 9:5. Podopieczne Ireneusza Waleczka nie potrafiły zniwelować strat do Płomienia, ich słabe przyjęcie przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku, przewaga gospodyń wzrosła do pięciu punktów (17:12.). Set toczył się pod wyraźne dyktando gospodyń, pojedyncze ataki Karoliny Staniszewskiej na niewiele się zdały. Seta atakiem ze skrzydła zakończyła Barbara Cembrzyńska.

Sosnowiczanki na początku zbudowały sobie dwupunktową przewagę (4:2). Obie drużyny popełniły proste błędy, przez co mecz nie stał na wysokim poziomie. Zawodniczki uczące się w Szczyrku nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. W ataku nie do zatrzymania była Barbara Cembrzyńska,  po jej zbiciach tablica wyników wskazała prowadzenie Płomienia 10:5. Miejscowe siatkarki powiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów (13:6). Zawodniczki ze Szczyrku odpowiedziały skuteczną grą w bloku i zniwelowały straty do trzech oczek, przegrywały 11:14. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Krzysztof Zabielny. Posunięcie to nic nie zmieniło, młode siatkarki zespołu SMS za sprawą Oliwii Pietrzak zbliżyły się na jeden punkt (17:18). Miejscowa ekipa nadziewała się na blok swoich rywalek, tym razem to ona miała problemy z przyjęciem. Ciężar gry na siebie wzięła Oliwia Pietrzak, dzięki niej SMS odrobił straty i w końcówce prowadził 24:22. Błąd w polu zagrywki gospodyń sprawił, że przyjezdne wygrały seta numer trzy.

Od samego początku seta numer cztery gospodynie narzuciły swój styl gry. Przy serii Magdaleny Trojnar prowadziły one 10:5. Uczennice zostały odrzucone od siatki, myliły się w ataku, w efekcie tego przegrywały 6:13. Z dobrej strony pokazała się Izabela Klekot,  przy jej serii było 19:7, uczennice w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. W tym momencie losy tej partii były rozstrzygnięte. Seta skutecznym atakiem z szóstej strefy zakończyła Monika Głodzińska.

MVP: Barbara Cembrzyńska

Asotra Płomień Sosnowiec – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(25:20, 25:17, 23:25, 25:9)

Płomień: Klekot (3), Trojnar (11), Paluszkiewicz (11),  Głodzińska (8),  Cembrzyńska (23), Nowak, Colik (libero) oraz Piśla, Sidor (2), Bodzęta i Woźniczka,
SMS: Janicka (1), Moszyńska (3), Musiał (3), Lenik (7), Kecher (9), Staniszewska (13),  Łyduch (libero) oraz Stambrowska (7), Jankowska, Zagumny, Pietrzak (6), Majos,  Spławska i Kubas (libero)