Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Poznaniu, Wieżyca z kompletem punktów

I liga K: Niespodzianka w Poznaniu, Wieżyca z kompletem punktów

W zaległym meczu I ligi kobiet beniaminek ze Stężycy wygrał z Eneą Energetykiem Poznań 3:1. Była to pierwsza porażka na własnym boisku zespołu z Wielkopolski. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Kaszub pozostaje w grze o fazę play-off, ma na swoim koncie 21 punktów i zajmuje ósme miejsce. Poznanianki pozostały na piątym miejscu.

Drużyna Wieżycy przy serii zagrywek Zuzanny Kuligowskiej prowadziła 4:1. Poznanianki w początkowym okresie gry popełniły błędy, myliły się w przyjęciu. Po tym jak asem serwisowym popisała się Martyna Podlaska o przerwę poprosił trener Marcin Patyk, jego podopieczne przegrywały 3:7. Stroną dyktującą warunki gry była ekipa z Kaszub, podbijała ona ataki swoich rywalek, bardzo dobrze zagrała w obronie. Poznanianki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Przy stanie 17:12 dla zespołu gości grę po raz drugi przerwał trener poznanianek, nie przyniosło to żadnego rezultatu. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Oliwia Kubryn, przy jej serii było 20:12 dla przyjezdnych. W końcówce Dagmara Dąbrowska razem z Weroniką Fojucik punktowały w ataku oraz w polu zagrywki, dzięki nim miejscowa drużyna zniwelowała straty do czterech punktów (20:24). Po błędzie Agaty Plagi w ataku przyjezdne wygrały seta w stosunku 25:20.

W drugiej odsłonie meczu gra przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt. Gospodynie miały w dalszym ciągu problemy ze skończeniem ataków, do tego doszły problemy z przyjęciem. Po ataku Zuzanny Kuligowskiej stężyczanki prowadziły 10:8, a po asie serwisowym Wiktorii Kubryn ich przewaga wzrosła do trzech punktów (15:12). Poznanianki stanęły w miejscu, ich szkoleniowiec w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, jego podopieczne przegrywały 13:17. Martyna Szczepuła oraz Malwina Stachowiak wzięły na siebie ciężar gry, atakowała Agata Plaga, był remis po 19. Zmotywowane siatkarki Energetyka po błędzie swoich rywalek zbudowały sobie dwupunktową przewagę (22:20), w końcówce nie wykorzystały swoich szans na zamknięcie seta, prowadziły 24:22. O wszystkim musiała decydować gra na przewagi, sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie, ostatecznie po ataku Agaty Plagi miejscowa ekipa wygrała tę część zmagań 28:26.

W trzecim secie miejscowe siatkarki popełniły błędy własne w ataku, miały problemy z umieszczeniem piłki w boisku. Po tym jak w aut zaatakowała Agata Plaga było 8:5 dla Wieżycy, więcej do powiedzenia miały podopieczne Dawida Michora, po kolejnym błędzie swoich rywalek prowadziły 12:7. Poznanianki seriami traciły punkty, ich szkoleniowiec rotował składem, brał przerwy na żądanie, posunięcia te na niewiele się zdały. Przy serii zagrywek Martyny Podlaskiej stężyczanki powiększyły przewagę do siedmiu punktów (19:12). Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości, na siatce czujnie zagrała Zuzanna Kuligowska, przyjezdne seriami zdobywały punkty. Błąd dotknięcia siatki przez gospodynie zakończył rywalizację w tym secie.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji poznanianki musiały wygrać seta numer cztery. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi (3:3, 5:5, 8:8). Kilka chwil później przy serii zagrywek Wiktorii Kubryn tablica wyników wskazała prowadzenie przyjezdnych 15:10. Odpowiedź siatkarek z Wielkopolski była natychmiastowa, z dobrej strony zaprezentowała się Dagmara Dąbrowska, punkty w ataku zdobyła Weronika Fojucik, Energetyk przegrywał 17:18. Jak się później okazało był to chwilowy zryw podopiecznych trenera Marcina Patyka. Przy serii zagrywek Emilii Milkowskiej miejscowe siatkarki po raz kolejny popełniły błędy własne i zeszły z boiska pokonane.

MVP: Martyna Podlaska

Enea Energetyk Poznań – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 1:3
(20:25, 28:26, 16:25, 18:25)

Energetyk: Gorzkiewicz (1), Regulska (7), Plaga (20), Laskowska (7), Fojucik (8),  Dagmara Dabrowska (11), Rafałko (libero)oraz W. Pisarska (1). Oktaba (4), Stachowiak (4). M. Psiarska (1) i Niwald (2)
Wieżyca: Rejment (15), W. Kubryn (7), Kuligowska (17), Milkowska (1), O. Kubryn (5), Podlaska (12), I. Dąbrowska (libero) oraz Markiewicz, Myszk i Kurnikowska