Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Poznaniu, Wieżyca z kompletem punktów

I liga K: Niespodzianka w Poznaniu, Wieżyca z kompletem punktów

fot. arekphoto.pl

W zaległym meczu I ligi kobiet beniaminek ze Stężycy wygrał z Eneą Energetykiem Poznań 3:1. Była to pierwsza porażka na własnym boisku zespołu z Wielkopolski. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Kaszub pozostaje w grze o fazę play-off, ma na swoim koncie 21 punktów i zajmuje ósme miejsce. Poznanianki pozostały na piątym miejscu.

Drużyna Wieżycy przy serii zagrywek Zuzanny Kuligowskiej prowadziła 4:1. Poznanianki w początkowym okresie gry popełniły błędy, myliły się w przyjęciu. Po tym jak asem serwisowym popisała się Martyna Podlaska o przerwę poprosił trener Marcin Patyk, jego podopieczne przegrywały 3:7. Stroną dyktującą warunki gry była ekipa z Kaszub, podbijała ona ataki swoich rywalek, bardzo dobrze zagrała w obronie. Poznanianki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Przy stanie 17:12 dla zespołu gości grę po raz drugi przerwał trener poznanianek, nie przyniosło to żadnego rezultatu. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Oliwia Kubryn, przy jej serii było 20:12 dla przyjezdnych. W końcówce Dagmara Dąbrowska razem z Weroniką Fojucik punktowały w ataku oraz w polu zagrywki, dzięki nim miejscowa drużyna zniwelowała straty do czterech punktów (20:24). Po błędzie Agaty Plagi w ataku przyjezdne wygrały seta w stosunku 25:20.W drugiej odsłonie meczu gra przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt. Gospodynie miały w dalszym ciągu problemy ze skończeniem ataków, do tego doszły problemy z przyjęciem. Po ataku Zuzanny Kuligowskiej stężyczanki prowadziły 10:8, a po asie serwisowym Wiktorii Kubryn ich przewaga wzrosła do trzech punktów (15:12). Poznanianki stanęły w miejscu, ich szkoleniowiec w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, jego podopieczne przegrywały 13:17. Martyna Szczepuła oraz Malwina Stachowiak wzięły na siebie ciężar gry, atakowała Agata Plaga, był remis po 19. Zmotywowane siatkarki Energetyka po błędzie swoich rywalek zbudowały sobie dwupunktową przewagę (22:20), w końcówce nie wykorzystały swoich szans na zamknięcie seta, prowadziły 24:22. O wszystkim musiała decydować gra na przewagi, sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie, ostatecznie po ataku Agaty Plagi miejscowa ekipa wygrała tę część zmagań 28:26.

W trzecim secie miejscowe siatkarki popełniły błędy własne w ataku, miały problemy z umieszczeniem piłki w boisku. Po tym jak w aut zaatakowała Agata Plaga było 8:5 dla Wieżycy, więcej do powiedzenia miały podopieczne Dawida Michora, po kolejnym błędzie swoich rywalek prowadziły 12:7. Poznanianki seriami traciły punkty, ich szkoleniowiec rotował składem, brał przerwy na żądanie, posunięcia te na niewiele się zdały. Przy serii zagrywek Martyny Podlaskiej stężyczanki powiększyły przewagę do siedmiu punktów (19:12). Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości, na siatce czujnie zagrała Zuzanna Kuligowska, przyjezdne seriami zdobywały punkty. Błąd dotknięcia siatki przez gospodynie zakończył rywalizację w tym secie.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji poznanianki musiały wygrać seta numer cztery. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi (3:3, 5:5, 8:8). Kilka chwil później przy serii zagrywek Wiktorii Kubryn tablica wyników wskazała prowadzenie przyjezdnych 15:10. Odpowiedź siatkarek z Wielkopolski była natychmiastowa, z dobrej strony zaprezentowała się Dagmara Dąbrowska, punkty w ataku zdobyła Weronika Fojucik, Energetyk przegrywał 17:18. Jak się później okazało był to chwilowy zryw podopiecznych trenera Marcina Patyka. Przy serii zagrywek Emilii Milkowskiej miejscowe siatkarki po raz kolejny popełniły błędy własne i zeszły z boiska pokonane.

MVP: Martyna Podlaska

Enea Energetyk Poznań – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 1:3
(20:25, 28:26, 16:25, 18:25)

Składy zespołów:
Energetyk: Gorzkiewicz (1), Regulska (7), Plaga (20), Laskowska (7), Fojucik (8),  Dagmara Dabrowska (11), Rafałko (libero)oraz W. Pisarska (1). Oktaba (4), Stachowiak (4). M. Psiarska (1) i Niwald (2)
Wieżyca: Rejment (15), W. Kubryn (7), Kuligowska (17), Milkowska (1), O. Kubryn (5), Podlaska (12), I. Dąbrowska (libero) oraz Markiewicz, Myszk i Kurnikowska

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę