Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider tabeli wywiózł trzy punkty z Częstochowy

I liga K: Lider tabeli wywiózł trzy punkty z Częstochowy

Zajmujące pierwsze miejsce w tabeli I ligi kobiet nie zawiodły. Tarnowianki pokonały zespół Częstochowianki 3:0 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha miały momenty dobrej gry, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowane rywalki z Małopolski.

Liderki tabeli udanie rozpoczęły mecz w Częstochowie, po ataku Gabrieli Ponikowskiej prowadziły one 7:4. Riposta zespołu z Częstochowy była natychmiastowa, przy serii zagrywek Aleksandry Stachowicz gospodynie odrobiły straty i miały jeden punkt więcej niż ich rywalki (11:10). Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych grę przerwał trener Marcin Wojtowicz. Przez dłuższy czas żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi, do stanu 18:18 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie w polu zagrywki zameldowała się Katarzyna Wawrzyniak,  dzięki niej tarnowianki odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty (21:18). Był to zwrotny moment tego seta, Klaudia Świstek czujnie zagrała w bloku, zmagania w tym secie akcją w bloku zakończyła Magdalena Ociepa.

W drugim secie meczu ton wydarzeniom na boisku nadawała ekipa z Małopolski, miejscowe siatkarki popełniły błędy własne i przegrywały 1:4. Pojedynczymi akcjami miejscową ekipę próbowała poderwać do skutecznej gry Daria Dąbrowska, dzięki niej doszło do remisu po 7. Więcej atutów po swojej stronie miały przyjezdne, nie popełniły one błędów własnych i po tym jak skutecznie zaatakowała Wiktoria Kowalska było 12:9. Częstochowianki seriami traciły punkty, myliły się w ataku i przegrywały 11:17. Gra obu ekip falowała, więcej do powiedzenia miały przyjezdne, którym przy stanie 14:20 przytrafił się przestój. Straciły sześć punktów z rzędu w jednym ustawieniu i ich prowadzenie stopniało do dwóch oczek (22:20). W końcówce swoją wyższość zademonstrowały przyjezdne, ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Szabo. Siatkarka ta skutecznie atakowała, błąd własny zespołu spod Jasnej Góry zakończył tę część zawodów.

Ostatni set tego meczu był popisem zespołu z Małopolski. Przy serii zagrywek Magdaleny Ociepy było 8:3. Miejscowe siatkarki opowiedziały swoim rywalkom, skutecznie zagrała Daria Dąbrowska, punktowała w ataku i polu zagrywki, tablica wyników wskazała remis po 10. Tempo meczu wyraźnie spadło, przyjezdne nie grały tak skutecznie jak miało to miejsce w początkowej fazie tego seta. Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt, miejscowe siatkarki po błędzie w ataku Wiktorii Kowalskiej prowadziły 17:15. Po czym przytrafił im się bolesny w skutkach przestój, serią zagrywek popisała się Klaudia Świstek, ze skrzydła punktowała Magdalena Szabo, było 23:19 dla tarnowianek. Wspomniana wcześniej Szabo zakończyła mecz i tym samym zespół z Małopolski wywiózł spod Jasnej Góry cenne trzy punkty.

MVP: Magdalena Szabo

Częstochowianka Częstochowa – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(20:25, 21:25, 22:25)

Częstochowianka: Czerwińska (2), Stachowicz (2), Rybak (8), Mroczek (11), Daria Dąbrowska (9), Szumera (9), Dutkiewicz (libero) oraz Wardęga, J. Papszun (1) i M. Budnik(5)
PWSZ: Ponikowska (8), Ociepa (6), Kowalska (16), Świstek (5), Szabo (12), Wawrzyniak (2), Pawłowska (libero) oraz Szczygieł-Głód i Cur-Słomka