Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne zwycięstwo akademiczek, BAS nadal w odwrocie

I liga K: Cenne zwycięstwo akademiczek, BAS nadal w odwrocie

fot. Marcin Selerski - Marcin.biz / AZS AWF Warszawa

W meczu dwóch drużyn zajmujące niskie miejsca w ligowej tabeli lepsze okazały się warszawianki. Pokonały one ostatni BAS Białystok 3:1, było to czwarte zwycięstwo AZS-u w tegorocznych rozgrywkach, podopieczne trenera Piotra Najmowicza zajmują 11. miejsce. Drużyna z Podlasia z zaledwie pięcioma punktami jest ostatnia.

Warszawianki od samego początku meczu narzuciły swój styl gry, odrzuciły one od siatki rywalki i przy serii Natalii Kierlewicz prowadziły 12:2. Drużyna z Białegostoku straciła w jednym ustawieniu aż 7 punktów i miała duże problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia. Przy kolejnej serii zagrywek tym razem Joanny Waszyńskiej tablica wyników wskazała wysoką przewagę zespołu ze stolicy (18:7). Podopieczne Sebastiana Grzegorka zerwały się do odrabiania strat przy stanie 20:8, sztuka ta częściowo im się powiodła, po atakach Pauliny Niedźwieckiej i Natalii Gronostajskiej przegrywały 16:24. Błąd w polu zagrywki Barbary Sokolińskiej zakończył grę w tym secie.W drugiej odsłonie tego meczu obraz gry uległ zmianie, tym razem to białostoczanki zbudowały sobie trzypunktową przewagę, a z dobrej strony pokazała się Barbara Sokolińska, BAS prowadził 6:3. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener AZS-u Piotr Najmowicz, a jego podopieczne wyrównały (6:6), po czym przytrafił im się przestój. Tym razem to one popełniły proste błędy w przyjęciu i przegrywały 8:13. Ekipa z Podlasia ponownie czujnie zagrała w bloku, czytała grę swoich rywalek i miała sześć punktów więcej niż akademiczki  (15:9). Gospodynie nie potrafiły zniwelować strat, w natarciu były przyjezdne, które punktowały w ataku oraz w bloku. Warszawianki popełniły wiele prostych błędów i to w głównej mierze zadecydowało o ich porażce w tej części gry.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły rywalizację w trzecim secie przyjezdne. Przy serii zagrywek Marii Woźniak prowadziły 4:1, kilka chwil później było 8:3 dla nich. Gospodynie myliły się w każdym elemencie siatkówki, szkoleniowiec AZS-u w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Aleksandra Ryglewicz wzięła na siebie ciężar gry, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Weronika Słowik, dzięki nim akademiczki odrobiły straty i miały dwa punkty więcej niż BAS (12:10). Żadna z drużyn nie zamierzała się poddawać, gra falowała w najlepsze, a do remisu po 15 sprytnym zagraniem doprowadził Barbara Sokolińska. Na tym dobra gra BAS-u zakończyła się. Przy serii zagrywek Barbary Latos białostoczanki stanęły w miejscu, straciły z rzędu pięć punktów i przegrywały 16:23. Atak Joanny Waszyńskiej zapewnił zwycięstwo w tej części gry akademiczkom.

Otwarcie czwartego seta należało do przyjezdnych. Prowadziły one 3:1, ale odpowiedź stołecznej drużyny była natychmiastowa. W polu zagrywki zameldowała się Zuzanna Cybulska, a białostoczanki miały bardzo duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i przegrywały 4:8. Więcej do powiedzenia w tej części gry miały siatkarki z Warszawy, przez dłuższy czas utrzymały one wypracowaną przez siebie przewagę, nie myliły się w ataku. Skutecznie w tym elemencie zagrała Joanna Waszyńska (14:11). Trener Sebastian Grzegorek rotował składem, brał przerwy na żądanie, lecz posunięcia te niczego nie zmieniły w grze jego drużyny. Akademiczki powiększyły przewagę do sześciu punktów dzięki Barbarze Latos (21:15), po czym miały problemy z organizacją własnej gry. Przy serii zagrywek Julii Iber straciły cztery punkty z rzędu i ich przewaga zmalała do dwóch oczek. Końcówka była popisem miejscowej ekipy która wygrała ten mecz i dopisała do swojego dorobku bardzo ważne punkty.

AZS AWF Warszawa – BAS Białystok 3:1
(25:18, 18:25, 25:17, 25:19)

Składy zespołów:
AZS: Nowakowska (1),  Słowik (6), Kierlewicz (3), Latos (21), Jedut (4), Waszyńska (22), Rymko (libero) oraz Ryglewicz (11), Cybulska (1), Stafecka, Bąkiewicz i Kossobucka (libero)
BAS: Woźniak (10), Gorzka (2), Manczak (3), Osadchuk (2), Groniostajska (3), Niedźwiecka (4), Michalewicz (libero) oraz Rafalska (1), Iber (6), Sokolińska (13), Pisarczyk (6) i Lichodziejewska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę