Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liderka zostaje w Vakifbanku

Liderka zostaje w Vakifbanku

fot. Michał Szymański

Liderka VakifBanku Stambuł Isabelle Haak przedłużyła współpracę z turecką drużyną. Sezon 2021/2022 będzie już trzecim, w którym szwedzka atakująca będzie występowała w zespole prowadzonym przez Giovanniego Guidettiego.

Jeszcze do końca nie opadły emocje po finałowym meczu Ligi Mistrzyń, w którym VakifBank Stambuł prowadził już z Imoco Volley Conegliano 2:1, ostatecznie przegrywając 2:3, a już dochodzą pierwsze wieści transferowe z tureckiej drużyny. Portal voleybolunsesi.com poinformował, że wciąż ma w niej występować jej liderka – Isabelle Haak, która w finałowym starciu w Weronie zdobyła aż 33 punkty dla zespołu ze Stambułu.Isabelle Haak urodziła się 11 lipca 1999 roku w Lund. W lidze szwedzkiej zadebiutowała już w wieku 14 lat, grając w VS Engelholm. Z tym zespołem dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo kraju, a po kilku sezonach spędzonych w Szwecji przeniosła się do Francji. Przez jeden sezon reprezentowała barwy Beziers VB, ale jej kariera nabierała tempa. Przed sezonem 2017/2018 przeniosła się do Włoch. Przez dwa lata występowała w Savino Del Bene Scandicci, natomiast od sezonu 2019/2020 jest zawodniczką VakifBanku Stambuł. W tureckiej drużynie będzie występowała także w kolejnych rozgrywkach. Ponadto od 16. roku życia gra w reprezentacji swojego kraju.

W tym sezonie z drużyną prowadzoną przez Giovanniego Guidettiego sięgnęła po drugie miejsce w Lidze Mistrzyń, ale wygrała także mistrzostwo Turcji i puchar tego kraju. A sam szkoleniowiec VakifBanku wypowiadał się o niej w samych superlatywach. – Kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy, od razu pomyślałem, że to jest zawodniczka, którą chcę trenować w VakifBanku. Bez wątpienia jest ona obecnie jedną z trzech najlepszych atakujących na świecie. Jednak w przeciwieństwie do Paoli Egonu i Tijany Bosković nie gra w takich turniejach jak Liga Narodów, mistrzostwa Europy czy mistrzostwa świata. Bosković i Egonu grają w tych turniejach i zdobywają w nich medale, a Haak osiąga swój wysoki poziom, po prostu grając w klubie. Jestem szczęśliwy i dumny z tego, co daje VakifBankowi – mówił niedawno Giovanni Guidetti. Nie ma się więc co dziwić, że dążył do tego, aby szwedzka atakująca wciąż była jednym z filarów drużyny ze Stambułu.

źródło: inf. własna, voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę