Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lider Fenerbahce miał oferty z Polski, ale wybrał Ankarę

Lider Fenerbahce miał oferty z Polski, ale wybrał Ankarę

fot. Aleksandra Twardowska

Ziraat Ankara jest aktywny na rynku transferowym. Jego dużym wzmocnieniem powinno być pozyskanie Woutera Ter Maata, który w ostatnich latach był liderem Fenerbahce. Klub z Ankary zakontraktował również Maartena Van Garderena i Arslana Eksi.

Wouter Ter Maat w ostatnich dwóch sezonach był jednym z liderów Fenerbahce Stambuł. Atakujący Niderlandów wielokrotnie był najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Mariusza Sordyla. W dużej mierze dzięki niemu wywalczyła ona Puchar Turcji oraz mistrzostwo kraju w sezonie 2018/2019 oraz wygrała rundę zasadniczą w poprzednich rozgrywkach. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że nie rozegrano play-off. – Te dwa sezony spędzone w Fenerbahce były super. Najważniejsze było oczywiście zdobycie Pucharu i mistrzostwa. Mieliśmy trudny początek, bo przed Bożym Narodzeniem byliśmy na dziesiątym miejscu, ale później poszliśmy w górę – wspomniał Ter Maat, który wcześniej grał jeszcze w Paris Volley oraz Berlin Recycling Volleys.

Dobra gra w Turcji spowodowała, że 29-letni atakujący otrzymał wiele ofert, w tym także z Polski, ale zdecydował się pozostać nad Bosforem. – Podpisałem umowę na jeden sezon. Miałem też inne propozycje na przykład od klubów z Włoch i niżej notowanych w Polsce, ale propozycja Ziraatu była dla mnie najlepsza. Znam ligę turecką, lubię ją, są w niej fajne mecze – zaznaczył siatkarz.

Nie jest on jedynym nowym nabytkiem klubu z Ankary. Do Ziraatu przeniósł się bowiem także inny przedstawiciel niderlandzkiej siatkówki – Maarten Van Garderen. To 30-letni przyjmujący, który ostatni sezon spędził w Top Volley Cisterna, a wcześniej grał także w Trentino Volley, Pallavolo Modena, Robur Rawenna czy VfB Friedrichshafen. Poza tym w ekipie z Ankary znalazł o się także miejsce dla doświadczonego tureckiego rozgrywającego, Arslana Eksi. Niespełna 35-letni zawodnik aż przez 10 lat bronił barw Fenerbahce Stambuł, później grał jeszcze w VfB Friedrichshafen, Lokomotiwie Nowosybirsk, Halkbanku Ankara, a ostatni sezon spędził w Spor Toto Ankara.

źródło: opr. własne, robkruitbosch.nl, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved