Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lider Fenerbahce miał oferty z Polski, ale wybrał Ankarę

Lider Fenerbahce miał oferty z Polski, ale wybrał Ankarę

fot. Aleksandra Twardowska

Ziraat Ankara jest aktywny na rynku transferowym. Jego dużym wzmocnieniem powinno być pozyskanie Woutera Ter Maata, który w ostatnich latach był liderem Fenerbahce. Klub z Ankary zakontraktował również Maartena Van Garderena i Arslana Eksi.

Wouter Ter Maat w ostatnich dwóch sezonach był jednym z liderów Fenerbahce Stambuł. Atakujący Niderlandów wielokrotnie był najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Mariusza Sordyla. W dużej mierze dzięki niemu wywalczyła ona Puchar Turcji oraz mistrzostwo kraju w sezonie 2018/2019 oraz wygrała rundę zasadniczą w poprzednich rozgrywkach. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że nie rozegrano play-off. – Te dwa sezony spędzone w Fenerbahce były super. Najważniejsze było oczywiście zdobycie Pucharu i mistrzostwa. Mieliśmy trudny początek, bo przed Bożym Narodzeniem byliśmy na dziesiątym miejscu, ale później poszliśmy w górę – wspomniał Ter Maat, który wcześniej grał jeszcze w Paris Volley oraz Berlin Recycling Volleys.Dobra gra w Turcji spowodowała, że 29-letni atakujący otrzymał wiele ofert, w tym także z Polski, ale zdecydował się pozostać nad Bosforem. – Podpisałem umowę na jeden sezon. Miałem też inne propozycje na przykład od klubów z Włoch i niżej notowanych w Polsce, ale propozycja Ziraatu była dla mnie najlepsza. Znam ligę turecką, lubię ją, są w niej fajne mecze – zaznaczył siatkarz.

Nie jest on jedynym nowym nabytkiem klubu z Ankary. Do Ziraatu przeniósł się bowiem także inny przedstawiciel niderlandzkiej siatkówki – Maarten Van Garderen. To 30-letni przyjmujący, który ostatni sezon spędził w Top Volley Cisterna, a wcześniej grał także w Trentino Volley, Pallavolo Modena, Robur Rawenna czy VfB Friedrichshafen. Poza tym w ekipie z Ankary znalazł o się także miejsce dla doświadczonego tureckiego rozgrywającego, Arslana Eksi. Niespełna 35-letni zawodnik aż przez 10 lat bronił barw Fenerbahce Stambuł, później grał jeszcze w VfB Friedrichshafen, Lokomotiwie Nowosybirsk, Halkbanku Ankara, a ostatni sezon spędził w Spor Toto Ankara.

źródło: opr. własne, robkruitbosch.nl, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę