Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Legendarny sędzia zakończył karierę

Legendarny sędzia zakończył karierę

fot. volley.ru

Andriej Zenowicz w sobotę po raz ostatni prowadził siatkarskie spotkanie. Legendarny arbiter poprowadził finał Pucharu Rosji i zakończył karierę. Zenowicz miał być jednym z sędziów w igrzyskach olimpijskich w 2020 roku, te jednak zostały przełożone i tym samym we wrześniu sędzia poprowadził swój ostatni międzynarodowy pojedynek.

Turniej finałowy Pucharu Rosji odbył się w Sankt Petersburugu. Do walki o trofeum przystąpili siatkarze Dinama Moskwa oraz Zenita Sankt Petersburg. Mecz finałowy rozstrzygnął się w trzech setach, w których lepsi okazali się gracze ze stolicy Rosji.Ostatni gwizdek należał jednak do Andrieja Zenowicza, który właśnie sędziując mecz finałowy zakończył swoją karierę. Na swoim koncie doświadczony arbiter ma ponad 1000 spotkań, a teraz ma nadzieję, że znajdzie miejsce w komisji sędziowskiej CEV.

Andriej Zenowicz od wielu lat stanowił sam top wśród sędziów międzynarodowych. Brał udział w trzech turniejach igrzysk olimpijskich, w tym sędziował walkę o złoty medal w 2016 roku w Rio de Janeiro pomiędzy Brazylią i Włochami. W 2012 roku natomiast sędziował finał pań igrzysk olimpijskich w Londynie. Zenowicz swój pierwszy mecz Ligi Światowej sędziował w 1997 roku, do tego w swoim dorobku ma sześć turniejów mistrzostw świata i dziewięć mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved