Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kolejny irański siatkarz ma problemy, w tle nakaz aresztowania

Kolejny irański siatkarz ma problemy, w tle nakaz aresztowania

fot. Klaudia Piwowarczyk

W październiku informowaliśmy, że Seyed Mousavi, który krytykował irańską federację za brak właściwych przygotowań do mundialu i nieodpowiednią opiekę medyczną, został ukarany przez władze kraju zabraniem paszportu i półrocznym zakazem opuszczania kraju. Teraz problemy ma jego kolega po fachu – Farhad Zarif.

Chociaż były reprezentant kraju obecnie nie mieszka w kraju, irańskie władze wydały nakaz aresztowania siatkarza.Miesiąc temu były reprezentant Iranu, libero Farhad Zarif, wyraził w poście na Instagramie swój protest przeciwko reżimowi ajatollaha Alego Chameneiego w tym kraju. Z tego powodu władze wydały nakaz aresztowania zawodnika.

Dwukrotny najlepszy libero mistrzostw Azji (i dwukrotny zwycięzca tych rozgrywek) obecnie mieszka za granicą. Post, który opublikował w połowie grudnia, jednoznacznie stawiał go przeciwko reżimowi Alego Chameneiego, najwyższego przywódcy Iranu, który sprawuje urząd od 1989 roku i jest najdłużej urzędującą głową państwa na Bliskim Wschodzie. Nakaz aresztowania Zarifa został wysłany do władz kraju, w którym obecnie żyje, przez teherańskiego prokuratora, który określił czyn 39-latka jako „obrazę rzeczy świętych”.

W swojej karierze Farhad Zarif reprezentował jedynie kluby irańskie, w ostatnich latach występował w Paykan Tehran i Khatam Ardakan, a następnie wyjechał z kraju.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę