Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet ponownie w Turcji

Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet ponownie w Turcji

fot. Bianka Sawoniuk

Prezes Tureckiego Związku Piłki Siatkowej (TVF) Mehmet Akif Üstündağ zapowiedział, że w nadchodzącym okresie w tym kraju odbędą się dwa ważne wydarzenia. Będą to żeńskie Klubowe Mistrzostwa Świata 2022 i pierwszy tydzień Ligi Narodów kobiet w 2023 roku. To efekt spotkania między nim a szefem Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) Aleksandarem Boričiciem w obecności prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana.

Klubowe Mistrzostwa Świata Kobiet odbędą się w dniach 12-18 grudnia. Organizacja imprezy została przyznana Turcji drugi rok z rzędu. Na spotkaniu potwierdzony został udział dwóch tureckich klubów w tej imprezie: VakfBanku Stambuł i Eczacıbaşı Dynavit Stambuł.Przyszłoroczny VNL będzie składał się z trzech tygodni fazy wstępnej, a pierwsza z nich, organizowana przez Turcję, potrwa od końca maja do czerwca.

Mehmet Akif Üstündağ powiedział również, że urzędnicy federacji będą rozmawiać z władzami kraju w celu zorganizowania Mistrzostw Świata FIVB Kobiet 2026, biorąc pod uwagę, że jest to coś, do czego aspirowali od jakiegoś czasu.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę