Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Wenerska opuszcza Świecie – ma zagrać w zespole z czołówki

Katarzyna Wenerska opuszcza Świecie – ma zagrać w zespole z czołówki

fot. Michał Szymański

Wychowanka Jokera i zarazem prawdziwa ikona świeckiej siatkówki Katarzyna Wenerska nie zagra w przyszłym sezonie w barwach tego klubu. – Kasia otrzymała propozycję od jednego z czołowych klubów w Polsce i nie ma się co dziwić, że postanowiła z niej skorzystać – przyznał prezes Jokera Andrzej Nadolny.

Katarzyna Wenerska grała w Jokerze właściwie od zawsze. Przebrnęła przez wszystkie grupy młodzieżowe. Z zespołem seniorek wywalczyła awans do I ligi, by potem dwukrotnie świętować w niej tytuł mistrzowski. W całej swojej sportowej karierze, tylko na rok opuściła klub ze Świecia, przechodząc w sezonie 2017/18 do Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w ekstraklasie. Przez wszystkich dotychczasowych trenerów Jokera była wystawiana jako podstawowa rozgrywająca.Pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Jokera Świecie był dla Wenerskiej bardzo udany. Zagrała w dwudziestu meczach, zdobywając łącznie 42 punkty z czego 12 asami serwisowymi, a jej słynne „kiwki” przejdą z pewnością do historii. Po wygranym 3:2 meczu w Kaliszu odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki spotkania. Ukoronowaniem dobrej postawy w trakcie całego sezonu, było powołanie do szerokiej kadry narodowej przez trenera Jacka Nawrockiego.

– Kasia otrzymała propozycję od jednego z czołowych klubów w Polsce i nie ma się co dziwić, że postanowiła z niej skorzystać. Możemy być tylko dumni, że wychowaliśmy tak znakomitą zawodniczkę i oczywiście życzymy jej samych sukcesów – mówi Andrzej Nadolny, prezes Jokera Świecie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę