Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Marcyniuk: Ten mecz był bardzo waleczny

Katarzyna Marcyniuk: Ten mecz był bardzo waleczny

Zespół Roleskiego Grupy Azoty Tarnów pokonał przed własną publicznością OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2. Tarnowianki przegrywały już 0:2, jednak od trzeciego seta znalazły sposób na przełamanie gry rywalek. Doprowadziły do tie-breaka, w którym zagrały bardzo pewnie. – Ten mecz miał dwa oblicza. W dwóch pierwszych setach popełnialiśmy masę błędów. Przypominało to poprzedni mecz, w którym także to następowało. Później kolejne sety były bardzo dobre w naszym wykonaniu, popełniliśmy mało błędów – powiedział po spotkaniu Marcin Wojtowicz, trener tarnowskiego zespołu.

Graliśmy przede wszystkim konsekwentnie, z dużym zaangażowaniem i to chyba wszyscy na trybunach widzieli i wyszarpaliśmy sobie to zwycięstwo. Tak to można podsumować – wyszarpane zwycięstwo, zostawione serce na boisku – analizował szkoleniowiec. – Jestem dumny z dziewczyn. Przy wyniku 0:2 musieliśmy się jakoś pobudzić bo pierwsze sety były mocno 'śpiące’. Dziewczyny słabo weszły w mecz i były troszkę sfrustrowane liczbą prostych błędów, które popełnialiśmy. Musieliśmy do tego dołożyć więcej emocji, zagrać ryzykownie i zaczęło to zdawać rezultat.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Marcyniuk, dla której w tym meczu nie było rzeczy niemożliwych do wykonania. Zdobyła 26 punktów, w tym 24 z ataku i 2 blokiem. Do tego przyjmowała ze skutecznością 41%. – Ten mecz był bardzo waleczny. Moje MVP to wielka zasługa pozostałych dziewczyn. To co 'wyciągały’ w obronie, wybloki – wielkie brawa dla zespołu, dla sztabu. Cały czas nam pomagali, przekazywał wskazówki z ławki – powiedziała po meczu zawodniczka.

Oczywiście tarnowscy kibice to coś pięknego. To jest nasz siódmy zawodnik. Niosą nas zawsze, na każdym meczu, więc wielkie brawa. Jesteśmy dumne, że mamy tutaj tylu kibiców  – komplementowała Marcyniuk tarnowskich fanów.

W następnej kolejce Roleski Grupa Azoty Tarnów zmierzy się z Energą MKS Kalisz. Mecz zaplanowano na 27 stycznia na godzinę 20:30.

źródło: opr. własne, rdn.pl