Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Łysiak: Chcemy wystąpić w play-off

Justyna Łysiak: Chcemy wystąpić w play-off

fot. Michał Szymański

Siatkarki MKS-u Kalisz w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej TAURON Ligi pokonały w czterech setach Legionovię Legionowo. Przegrana Pałacu Bydgoszcz sprawiła, że kaliszanki utrzymały ósmą lokatę w tabeli i mają nad nim przewagę. – Pierwszy mecz z Legionovią przegrałyśmy i na pewno chciałyśmy się odkuć. Miałyśmy też na uwadze to, że cały czas walczymy o miejsce w ósemce – przyznała po spotkaniu Monika Gałkowska w rozmowie z serwisem kalisz.naszemiasto.pl.

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej oba zespoły spotkały się w Legionowie, gdzie triumfowały miejscowe. MKS tym samym w piątek zrewanżował się rywalkom, a dodatkowo zbudował trzypunktową przewagę nad nimi w tabeli. Do rozegrania obu ekipom pozostał tylko jeden mecz.Pierwszy mecz z Legionovią przegrałyśmy i na pewno chciałyśmy się odkuć. Miałyśmy też na uwadze to, że cały czas walczymy o miejsce w ósemce. Daje to takie perspektywy, że jednak możemy z każdym powalczyć. To jest też końcówka sezonu, a w końcówkach różnie bywa, ale liczymy, że wytrwamy do końca w dobrej dyspozycji – powiedziała Monika Gałkowska, która była najlepiej punktującą w swojej drużynie. Zawodniczka zdobyła 19 „oczek”, o jeden mniej dopisała do dorobku MKS-u Emilia Mucha.

Również Monika Ptak odegrała ważną rolę jeśli chodzi o punkty dla kaliskiego zespołu. Lepiej rozłożona gra po stronie gospodarzy pozwoliła im triumfować. Ten mecz był niezwykle istotny w kwestii ewentualnej gry w play-off. O ostatnie miejsce premiowane awansem walczą właśnie MKS i Legionovia.

Był to dla nas bardzo ważny mecz. Jestem niezmiernie szczęśliwa z postawy całego zespołu, że nawet po tym przegranym secie nie zwiesiłyśmy głów,, tylko pokazałyśmy, że chcemy wystąpić w play-off. Myślę, że kilka innych dziewczyn na tę nagrodę też zasłużyło. Wiadomo, że jest to miłe uznanie za pracę, jaką włożyłam w dzisiejszy mecz – powiedziała Justyna Łysiak. To do jej rąk powędrowała nagroda dla MVP spotkania.

Ważnymi punktami w grze kaliszanek była zagrywka i blok. Miejscowe zapisały na swoim koncie pięć asów serwisowych oraz 14 punktujących bloków. – Legionovia przyjechała, żeby z nami wygrać, my też chcieliśmy wygrać. O tym, który z dwóch równorzędnych zespołów okazał się lepszy, zdecydowały detale, determinacja i bardzo dobra gra systemu blok-obrona. Właśnie w tym elemencie zagraliśmy bardzo dobrze – powiedział trener MKS-u Kalisz Jacek Pasiński.

źródło: kalisz.naszemiasto.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę