Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japońska rozgrywająca na celowniku Galatasaray

Japońska rozgrywająca na celowniku Galatasaray

fot. Bianka Sawoniuk

W tureckiej ekstraklasie kobiet dominują kluby ze Stambułu. Aktualnie pięć pierwszych miejsc w tabeli zajmują zespoły właśnie z tego miasta. Jednym z nich jest Galatasaray HDI Sigorta, który obecnie plasuje się na 5. pozycji. Za rozegranie w tym sezonie odpowiadają w nim trzy Turczynki, ale wszystko wskazuje na to, że w kolejnych rozgrywkach pałeczkę pierwszej rozgrywającej przejmie Kanami Tashiro.

Japonka występuje obecnie w lidze francuskiej, jest zawodniczką Neptunes de Nantes Volley-Ball. Klub z Nantes jest rewelacją rozgrywek, aktualnie plasuje się na 3. miejscu, ale przegrywa z SF Paris Saint Cloud tylko gorszym stosunkiem setów i traci punkt do lidera – ASPTT Mulhouse Volley-Ball.Kanami Tashiro rozpoczęła grę w siatkówkę w Furukawa Gakuen High School. W 2007 roku podpisała kontrakt z Toray Arrows, gdzie grała aż do 2018. Wtedy zdecydowała się opuścić Japonią i wyjechała do Rumunii. Przez rok była zawodniczką CSM București. W latach 2019-2021 ponownie występowała w lidze japońskiej, w klubie Denso Airybees. Od 2021 roku reprezentuje francuski Neptunes de Nantes Volley-Ball.

Francuski zespół to prawdziwa międzynarodowa mieszka wybuchowa, która notuje w tym sezonie świetne wyniki. Z wielkim prawdopodobieństwem Kanami Tashiro po sezonie opuści jednak Neptunes de Nantes Volley-Ball i przyjmie ofertę Galatasaray HDI Sigorta Stambuł.  Obecnie za rozegranie w ekipie ze Stambułu odpowiadają trzy Turczynki – Nazlı Eda Kafkas, Gamze Kılıç i Ozge Arslanalp.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę