Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jan Kozamernik: Bardzo ważne będzie zachowanie zdrowia

Jan Kozamernik: Bardzo ważne będzie zachowanie zdrowia

fot. Klaudia Piwowarczyk

W poniedziałek męska reprezentacja Słowenii weszła w trzeci tydzień przygotowań do Ligi Narodów. Do zespołu dołączyli Jan Kozamernik i Klemen Čebulj.

Po dwóch tygodniach przygotowań rumuński trener ostatnich graczy powołanych do tegorocznej kadry. To Klemen Čebulj i Jan Kozamernik, którzy rywalizowali długo o brązowy medal PlusLigi. – Dzięki Bogu, że zakończyliśmy sezon tak późno i z medalem. Dla mnie i dla klubu to trzecie miejsce jest niezwykle ważne. Może wcześniej mogliśmy zdobyć brązowy medal, ale zwycięstwo w piątym meczu przed naszymi kibicami było warte każdej chwili! – powiedział Kozamernik.W fazie play-off Čebulj doznał nieprzyjemnej kontuzji, przez co nie zagrał we wszystkich meczach. Ale to przeszłość, trenował już z kolegami z drużyny na zgrupowaniu reprezentacji. – Od ostatniego meczu reprezentacji minęło już trochę czasu. Biorąc pod uwagę, że odnieśliśmy jeden z największych sukcesów, jeszcze bardziej chcieliśmy wrócić do przygotowań – nie krył radości Čebulj.

Kozamernik przyjechał na treningi nie mniej entuzjastycznie nastawiony do ciężkiej pracy. – Nawet jeśli Klemen i ja przybyliśmy na przygotowania dzień lub dwa później, przed nami jeszcze długa droga. Chcę, aby kolejne pięć miesięcy minęło w pozytywnym świetle. Tak długi okres w kadrze narodowej ma swoje żniwo, dlatego bardzo ważne będzie zachowanie zdrowia i zrealizowanie wszystkich naszych życzeń – mówi środkowy. – Konieczne będzie potraktowanie każdego meczu jako nowej, osobnej historii i wydobycie jak najwięcej ze wszystkich rozgrywek.

W tym tygodniu reprezentacja wkroczyła w trzeci cykl przygotowawczy, który zakończy się wizytą w Holandii. Tam dwukrotnie zmierzy się z gospodarzami. Będą to jedyne mecze przygotowawcze przed startem Ligi Narodów, która rozpocznie się meczem przeciwko Serbii 7 czerwca w Nagoi w Japonii.

źródło: odbojka.si, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę