Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Teraz każda porażka będzie kosztować coraz więcej

Jakub Kochanowski: Teraz każda porażka będzie kosztować coraz więcej

– Byliśmy o włos od stracenia drugiego seta. Nie było więc lekko, łatwo i przyjemnie. Straciliśmy koncentrację. Gdybyśmy przegrali tego seta, to sami bylibyśmy sobie winni – powiedział po zwycięstwie z Czarnymi środkowy Asseco Resovii Rzeszów Jakub Kochanowski.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów umocnili się na prowadzeniu w PlusLidze, a wszystko dzięki wygranej we własnej hali z Cerrad ENEA Czarnymi Radom. Gospodarze wygrali 3:0, wywiązując się tym samym z roli faworyta. – Byliśmy o włos od stracenia drugiego seta. Nie było więc lekko, łatwo i przyjemnie. Straciliśmy koncentrację. Gdybyśmy przegrali tego seta, to sami bylibyśmy sobie winni. Udało się nam jednak dociągnąć ten wynik do szczęśliwego końca, a w trzecim – nauczeni doświadczeniem – od początku objęliśmy prowadzenie – powiedział środkowy ekipy z Podkarpacia Jakub Kochanowski.

Jak na razie podopieczni Giampaolo Medeiego imponują formą, a zwycięstwo z Czarnymi było już ich osiemnastym w tym sezonie. Jest to rezultat ciężkiej pracy. – Nie ma innego sposobu, aby zbudować wysoką formę sportową, tylko trzeba codziennie spotykać się w hali i ciężko pracować, myśleć o tym, aby na treningach poprawiać wszystkie techniczne aspekty, nad którymi trzeba jeszcze pracować. Staramy się to robić. Rzeczywiście, nie zawsze może nam to wychodzi. Ciężko jest utrzymywać codziennie maksymalną koncentrację. Myślę, że żaden zespół nie może się pochwalić, że codziennie trenuje na 100 procent i nie ma tym żadnych problemów. Wydaje mi się, że nasz poziom treningu jest przyzwoity, a przynajmniej na tyle dobry, że jak potem wychodzimy na mecz, to jesteśmy w dobrej dyspozycji i dobrze gramy – dodał jeden z liderów Asseco Resovii.

Prawdziwy sprawdzian dla zespołu z Rzeszowa nadejdzie w najbliższym czasie, bowiem przed nim ligowa konfrontacja z mistrzem Polski, a niebawem także walka o awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. – Przed nami coraz trudniejsze mecze. Teraz każda porażka będzie kosztować coraz więcej. Mecze z czołówką ligi zweryfikują to, kto zakończy fazę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli – zakończył Jakub Kochanowski.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl