Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki o przygotowaniach do Ligi Narodów

Jacek Nawrocki o przygotowaniach do Ligi Narodów

fot. Michał Szymański

– Sporo jest dziewczyn, które były już w kadrze w zeszłym roku, ale tak naprawdę w tym sezonie będą w innej roli. Takimi prawdziwymi debiutantkami są Kasia Wenerska i Ola Gryka – przyznał szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

Ostatnie mecze o stawkę żeńska reprezentacja Polski zagrała ponad rok temu, kiedy to w Apeldoorn walczyła w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Przed nią kolejne wyzwania, czyli Liga Narodów, a następnie mistrzostwa Europy. Część kadrowiczek spotkała się już w Szczyrku, aby rozpocząć przygotowania do sezonu reprezentacyjnego. – Czekałem na początek pracy z reprezentacją. Jestem usatysfakcjonowany, że zaczęliśmy już dobrą robotę – stwierdził trener biało-czerwonych Jacek Nawrocki.Na razie w Szczyrku nie ma jeszcze wszystkich powołanych przez niego zawodniczek. W nieco okrojonym składzie kadra zaczęła jednak treningi, a zwieńczeniem pierwszego etapu pracy będą sparingi z Czeszkami. – Zaczęliśmy pracę z grupą dziewczyn z klubów poniżej czwartego i Olą Gryką. W takim składzie będziemy trenować przez dwa mikrocykle. Ten okres zakończy się wyjazdowymi meczami z Czeszkami – wyjaśnił Nawrocki.

Dopiero pod koniec kwietnia dołączą do kadry zawodniczki, które grały w Serie A oraz te z klubów TAURON Ligi walczących o medale. W planach przed Ligą Narodów biało-czerwone mają jeszcze sparingi z Bułgarkami. – 29 kwietnia dołączy do nas grupa, która grała w naszej lidze mecze finałowe oraz Magda Stysiak i Malwina Smarzek. Od 3 maja mamy zaplanowane treningi taktyczne i siłowe w dosyć szerokiej grupie. Będzie to dość specyficzny moment przygotowań, który będzie polegał na ułożeniu gry. 15 – 16 maja zagramy w Bułgarią. Wówczas będziemy już w składzie, który zagra w Lidze Narodów – dodał szkoleniowiec kadry.

Dla wielu reprezentacji w tym roku priorytetem są igrzyska olimpijskie. Dla biało-czerwonych kluczowe będą mistrzostwa Europy, ale jednocześnie nie mogą zlekceważyć Ligi Narodów, bo najsłabsza drużyna się z nią pożegna. Mimo tego szkoleniowiec reprezentacji wprowadza do niej nowe zawodniczki, myśląc już o przyszłości. Seniorska kadra będzie nowością między innymi dla Katarzyny Wenerskiej (rozgrywająca) oraz Aleksandry Gryki (środkowa). – Sporo jest dziewczyn, które były już w kadrze w zeszłym roku, ale tak naprawdę w tym sezonie będą w innej roli. Taką prawdziwą debiutantką jest Kasia Wenerska. Jej gra w lidze i jej dokładność spowodowała, że zwróciliśmy na nią uwagę. Spróbujemy ją w reprezentacji. Jest też Ola Gryka, która w reprezentacjach młodzieżowych była znakomitą środkową. Zobaczymy jak będzie po jej pobycie na uczelni w Los Angeles. Liczę, że wniesie do kadry dużo dobrego – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: opr. własne, YouTube - Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę