Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Nie da się przygotować do jednej imprezy w sezonie

Jacek Nawrocki: Nie da się przygotować do jednej imprezy w sezonie

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

Chociaż sezon ligowy trwa w najlepsze, równolegle Polski Związek Piłki Siatkowej oraz sztaby szkoleniowe reprezentacji mężczyzn i kobiet pracują nad optymalnym harmonogramem przygotowań do rozgrywek międzynarodowych. Według wstępnego kalendarza Jacka Nawrockiego, trenera kadry żeńskiej, czeka z niewielkimi przerwami niemal miesięcy wytężonej pracy. Sam szkoleniowiec podkreśla, że w jego planie są trzy główne cele. Opowiedział o nich w magazynie Polsatu Sport #7Strefa.

 Zespół narodowy pań swoją pracę rozpocznie 12 kwietnia, a jego głównym ośrodkiem treningowym będzie Szczyrk. Zwieńczeniem kilku miesięcy pracy będą mistrzostwa Europy. – Chcielibyśmy zacząć w połowie kwietnia z zawodniczkami, które będą powołane do reprezentacji, a które skończą już rozgrywki ligowe – powiedział Jacek Nawrocki.

Mamy trzy cele do wypełnienia w tym sezonie. Jednym z nich jest utrzymanie się w Lidze Narodów, bez względu na skład, w jakim byśmy występowali. Będziemy walczyć o Final Six. Kolejny nasz plan to dobry wynik w mistrzostwach Europy. Chcemy zająć w tych rozgrywkach jak najwyższe miejsce. Z kolei ostatnim naszym celem jest przygotowanie drużyny do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku. Nie da się przygotować do jednej, bardzo ważnej imprezy w sezonie. Tak proces trwa zawsze kilka lat – podkreślił szkoleniowiec.

Dla polskich siatkarek ważnym punktem będzie Liga Narodów, biało-czerwone nie jadą bowiem na igrzyska olimpijskie do Tokio. Jacek Nawrocki zaznaczył, że na chwilę obecną nie da się przewidzieć jakimi składami zagrają w Lidze Narodów rywalki, ale dodał, że chce, aby jego zespół zagrał najlepszym możliwym składem. – Jednak o tym przede wszystkim będą decydowały względy zdrowotne. Mam nadzieję, że nie dojdzie również do przeciążenia tych zawodniczek, na które będziemy stawiać w mistrzostwach Europy. Będziemy musieli dobrze szafować siłami. Niemniej musimy mieć dobry zespół, żeby godnie zaprezentować się w Lidze Narodów – zakończył.

*Rozmawiał Krzysztof Wanio, więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved