Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Ciężki mecz Aniołów, ZAKSA wskoczyła na pozycję lidera

II liga M: Ciężki mecz Aniołów, ZAKSA wskoczyła na pozycję lidera

W miniony weekend kolejne spotkania rozegrały również drużyny II ligi mężczyzn. W grupie I niespodziewane problemy mieli siatkarze Aniołów Toruń, którzy wygrali dopiero po tie-breaku. W pozostałych grupach liderzy zainkasowali komplet punktów.

W pierwszej grupie odniósł zwycięstwo tylko jeden gospodarz meczu. Sobieski Żagań pokonał 3:1 ostatni zespół w tabeli – A. Z. Iwaniccy Gubin. Wicelider tabeli – Orzeł Międzyrzecz – stracił seta w meczu z Treflem II Gdańsk, podobnie jak Konspol Słupca w spotkaniu ze Stoczniowcem Politechnika Gdańska. Pewną wygraną 3:0 odnotował zespół Energetyka Poznań, który pokonał Wilki Wilczyn. Niespodziewane problemy mieli siatkarze Aniołów Toruń, którzy pokonali Lotnika Łęczyca, ale dopiero po walce w tie-breaku. W 11. kolejce pauzował Ikar Legnica.

W grupie II również odnotowaliśmy jeden tie-break, również trochę niespodziewany. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki pokonała zaledwie 3:2 SMS PZPS II Spała. Pewną wygraną zapisali na swoim koncie siatkarze Arki Chełm. Lider tabeli 3:0 pokonał Lechię II Tomaszów Mazowiecki. W pozostałych meczach rozegrano po cztery sety. Wbrew oczekiwaniom Metro Warszawa przegrało w Rząśni z Czarnymi. Na wyjeździe punktowały zespoły MOS Wola Warszawa i KKS Kozienice, zaś we własnej hali Camper Wyszków pokonał ostatni w tabeli AZS UWM Olsztyn.

ZAKSA Strzelce Opolskie wygrała w trzech seta z Gwardią Wilczyce i awansowała na pozycję lidera tabeli. Było to możliwe również dzięki temu, że WKS Wieluń pokonał Volley MOSiR Sieradz dopiero po walce w tie-breaku. Żadnych problemów nie mieli natomiast siatkarze AZS STOELZLE Częstochowa, którzy pokonali 3:0 Hetmana Włoszczowa. Pierwsze zwycięstwo i punkty do tabeli zapisali na swoje konto zawodnicy Tygrysów Strzelin, którzy wygrali 3:1 z AZS NKS Start Namysłów. Podział punktów nastąpił w Jelczu-Laskowice i Wałbrzychu. W obu przypadkach 2 punkty wywieźli goście – KS Rudziniec i Bielawianka Bielawa.

W grupie IV niezmiennie na pozycji lidera pozostaje MCKiS Jaworzno. Zespół ten pokonał 3:1 AT Jastrzębski Węgiel. W czterech setach wygrywały również zespoły z dwóch kolejnych miejsc w tabeli – Karpaty Krosno pokonały Błękitnych Ropczyce, zaś Hutnik Kraków wygrał z Kęczaninem Kęty. Tylko jeden mecz zakończył się w pięciu setach. Extrans Sędziszów zainkasował dwa punkty w starciu z Volley’em Rybnik. Pewnie wygrane po 3:0 odnotowały natomiast ekipy TKS-u Tychy i MKS-u Andrychów.