Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Porażka lidera w IV grupie, tylko trzy mecze w grupie III

II liga K: Porażka lidera w IV grupie, tylko trzy mecze w grupie III

Liderzy w grupach I i III nie zawiedli i wygrali kolejne swoje spotkania. Zaledwie trzy mecze rozegrano w 10. kolejce II ligi kobiet w grupie II, natomiast w grupie IV pierwszą porażkę odnotowały siatkarki MKS COPCO Imielin. Zobaczymy, co działo się w weekend na parkietach II ligi kobiet.

W grupie I lider tabeli – Klub Siatkarski Piła – utrzymuje fenomenalną formę. Pilanki zanotowały 10. zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonały MKS II Kalisz 3:1. Bardzo dobrze spisują się również siatkarki Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Wicelider tabeli oddał tylko jednego seta ekipie #VolleyWrocław II, która plasuje się na przedostatnim miejscu w klasyfikacji grupy I. Sporo emocji towarzyszyło spotkaniu drużyn Barycz Janków Przygodzki – Energetyk II Poznań. Gospodynie wygrały 3:1, ale poznanianki nie oddały tego meczu bez walki. Ostatni w tabeli UKŻPS COCCODRILLO Kościan urwał seta UKS ZSMS Poznań, ale ostatecznie nie dopisał do swojego konta nawet punktu. Siatkarki ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź zaskoczyły natomiast drużynę Szamotulanina Szamotuły i zwyciężyły na terenie rywala 3:0.

W grupie II w 10.  kolejce rozegrano tylko trzy spotkania. Dwa rozstrzygnęły się w trzech setach. AZS AWF Warszawa pokonał na wyjeździe Chemika Olsztyn, natomiast Wieżyca II Stężyca zwyciężyła z Pałacem II Bydgoszcz. W pojedynku dwóch warszawskich ekip Samantix  AZS okazał się lepszy w czterech setach od Sparty. Spotkanie Gedanii Gdańsk z Krótką Mysiadło został przełożony na marzec, pauzowała drużyna AZS AS Uniwersytet Gdański.

Dobrą passę podtrzymują siatkarki NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa. W 10. kolejce pokonały w trzech seta mocnego rywala – Silesię Częstochowa. Bez straty seta zwyciężyły również wiceliderki – zawodniczki MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych pokonały na wyjeździe Polonię Łaziska Górne. Ostatnie w tabeli UNI II Opole nie miały żadnych argumentów w meczu z Silesią Volley Mysłowice. Bardzo ciekawy mecz, zakończony wygraną gospodyń 3:1, obejrzeli we Wrocławiu kibice AZS-u AWF i AZS-u AWF Sokół 43 Katowice. Każdy z setów w tym spotkaniu rozstrzygał się po walce w końcówkach. Jedyną niespodziankę sprawiła drużyna Sari Żory, która pokonała 3:0 wyżej notowany Volley Świdnica.

Pierwszą porażkę w sezonie 2022/2023 odnotowały siatkarki MKS COPCO Imielin. Liderki musiały uznać wyższość, zajmujących 3. miejsce, zawodniczek KS Marby Sędziszów Małopolski. Trudne zadanie miały w tej kolejce również siatkarki TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski, które pokonały UMKS Kęczanin Kęty po walce w tie-breaku. Pięć setów rozegrano również w Krzeszowicach. Dwa punkty zainkasowało niżej notowane KSZO Ostrowiec Św. Bez zwycięstwa pozostaje AZS UMCS Lublin, który urwał jedynie seta Sandecji Poprad Stary Sącz. Spotkanie SMS PZPS II Szczyrk – Wisła Kraków przełożono na 18 lutego 2023 roku.