Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Giovanni Guidetti: Czuję się niezwykle zaszczycony

Giovanni Guidetti: Czuję się niezwykle zaszczycony

fot. Michał Szymański

Daniele Santarelli zdecydował się poprowadzić reprezentację Turcji kobiet, przedwcześnie kończąc umowę z federacją Serbii, jednak jej władze nie czekały na to, co przyniesie życie. Serbska federacja pracowała nad pozyskaniem jego następcy i bardzo szybko ogłosiła, że będzie nim Giovanni Guidetti. Kontrakt został podpisany do 2024 roku.

Po oficjalnym ogłoszeniu tej informacji, Giovanii Guidetti nagrał krótkie powitanie dla wszystkich sympatyków żeńskiej siatkówki w Serbii. – Na początku chciałbym powiedzieć, że czuję się niezwykle zaszczycony – podkreślił doświadczony szkoleniowiec.Serbska federacja skontaktowała się ze mną i zaproponowała poprowadzenie żeńskiej reprezentacji przez następne dwa lata. Jestem zaszczycony, ponieważ żeńska drużyna narodowa tego kraju, to wyjątkowy zespół. To reprezentacja z wieloma tytułami, grupa wspaniałych zawodniczek, bardzo utalentowanych. Mają ogromny potencjał, wiedzą, jak grać w siatkówkę. To dla mnie duże wyzwanie, szansa, aby być trenerem niesamowitej reprezentacji. To również okazja, aby być trenerem w kraju, który świetnie zna się na siatkówce, ma wiele osiągnieć w sporcie, nie tylko w siatkówce. Wiele wspaniałych osób przyszło do siatkówki właśnie z Serbii. Jestem wdzięczny, dumny i podekscytowany, że zostałem nowym trenerem reprezentacji Serbii – powiedział Giovanni Guidetti.

Przypomnijmy, że Włoch był trenerem żeńskiej reprezentacji Turcji od 2017 roku. Zdobył z nią srebro (2018) i brąz (2021) w Lidze Narodów, a także srebro (2019) i dwa brązowe medale (2017 i 2021) mistrzostw Europy.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę