Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gabriela Maciagowski zagra w lidze cypryjskiej

Gabriela Maciagowski zagra w lidze cypryjskiej

fot. loyolaramblers.com

Posiadająca kanadyjskie i polskie obywatelstwo Gabriela Maciagowski, znana z gry z zespole Grot Budowlanych Łódź, w sezonie 2022/2023 będzie występować w lidze cypryjskiej, w zespole Anorthosis Famagusta.

Atakująca urodziła się w 1997 roku w Toronto, jednak posiada dwa obywatelstwa – kanadyjskie i polskie. Swoją przygodę z siatkówką zaczęła w szkole, a do 18-ego roku życia występowała w amatorskim klubie Leaside Volleyball Club. Włodarze Grot Budowlanych Łódź wypatrzyli siatkarkę w klubie uniwersyteckim Loyola Chicago.Przychodząc do łódzkiego zespołu, atakująca mówiła o tym, że chciałaby w przyszłości zagrać w reprezentacji Polski. W naszej lidze nie zagrzała jednak miejsca. Po roku spędzonym w Budowlanych (5. miejsce w lidze w sezonie 2019/2020) przeniosła się do szwajcarskiego Raiffeisen Volley Toggenburg, a następnie grała w lidze izraelskiej, w ekipie Hapoel Ironi Kiryat Ata (brązowy medal krajowej ekstraklasy).

Z Izraela atakująca wyjeżdża na Cypr, gdzie będzie występować w drużynie Anorthosis Famagusta. Nowy klub Gabi Maciagowski w minionych rozgrywkach zajął 4. miejsce w krajowej lidze. Przed podpisaniem kontrakty z cypryjskim zespołem atakująca próbowała swoich sił w drafcie koreańskim, jednak ostatecznie żaden z klubów nie zaproponował jej kontraktu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę