Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Ważne zwycięstwo i awans drużyny Łukasza Kozuba

Francja M: Ważne zwycięstwo i awans drużyny Łukasza Kozuba

W 23. kolejce francuskiej ekstraklasy drużyna Łukasza Kozuba – Stade Poitevin VB Poitiers – zmierzyła się z dużo wyżej notowanym Chaumont VB 52. Mimo to gospodarze meczu w starciu z faworytem spisali się bardzo dobrze, w trudnych momentach zachowali zimną krew i odnieśli zwycięstwo 3:2. To dało im awans w tabeli o 2 pozycje. Niespodziewaną porażkę poniósł lider tabeli – Tours VB.

Po rozegraniu 22 meczów w fazie zasadniczej francuskiej ekstraklasy drużyna Łukasza Kozuba – Stade Poitevin VB Poitiers – zajmowała dopiero 12. miejsce w klasyfikacji, zaś ich sobotni rywal – Chaumont VB 52 – plasował się na 3. miejscu. Mimo tej różnicy gracze z Poitiers od początku spotkania narzucili swój rytm gry.

Konsekwencja w działaniu przyniosła im świetny rezultat – wygrali dwa pierwsze sety. Później w natarciu byli goście, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim ekipa Stade Poitevin VB zachowała zimną krew. Mimo iż początkowo prowadzili rywale, gospodarze odwrócili losy seta i ostatecznie wygrali do 12 i cały mecz 3:2. Łukasz Kozub rozegrał całe spotkanie, do dorobku drużyny dołożył 4 punkty. W ekipie Stade Poitevin VB najwięcej punktowali Gabriel Candido (22 pkt.) i Javier Rojas (17 pkt.), zaś w drużynie Chaumont VB liderem był Fabian Plak, który zdobył 20 punktów. Zwycięstwo dało zespołowi z Poitiers awans na 10. miejsce.

Niespodziewaną porażkę na wyjeździe poniosła również drużyna lidera tabeli – Tours VB. Spotkanie z przedostatnim Plessis Robinson zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Tu również nie zabrakło emocji, a poszczególne sety rozstrzygały się w końcówkach. Liderem Plessis Robinson był Hugo de Leon Bozo, który wywalczył 20 punktów, zaś w ekipie Tours VB 23 punkty zdobył Aboubacar Dramé Neto, a 22 „oczka” dołożył Dmytro Teriomenko.

Wicelider tabeli Nantes Reze Metropole pokonał 3:0 Spacers Toulouse, a mecz dostarczył emocji jedynie w pierwszej partii, w której gospodarze wygrali dopiero po walce w końcówce. W dwóch kolejnych partiach faworyt nie zawiódł, wygrywając dwukrotnie do 20. W pozostałych meczach również nie było niespodzianek. Wyżej notowane drużyny zanotowały na swoich kontach wygrane.