Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Koronawirus zamieszał w kalendarzu

Francja M: Koronawirus zamieszał w kalendarzu

Zakażenia wśród siatkarzy powodują przełożenia meczów w kolejnych ligach. W ramach 14. kolejki ligi francuskiej rozegrano jedynie trzy z siedmiu spotkań. Swoje mecze wygrały Narbonne Volley, Arago de Sete V.B i Chaumont VB 52. Chociaż spotkanie Tours VB zostało przełożone, ten zespół wciąż pozostaje liderem tabeli.

Coraz częściej pojawiają się informacje o przekładaniu meczów w ligach zagranicznych przez pojawiające się przypadki zakażeń koronawirusem. We Włoszech odwoływane są spotkania zarówno ligi męskiej, jak i żeńskiej. We Francji ekstraklasa kobiet po 11 grudnia wraca dopiero 4 stycznia. Cały czas mieli grać panowie, jednak w ostatnim czasie w kolejnych klubach pojawiają się przypadki zachorowań, a przez to izolacje zawodników.

W związku z zakażeniami koronawirusem w Montpellier UC VB zespół miał przełożony już  mecz poprzedniej serii z Paris Volley. Izolacja zawodników kończyła się jednak dopiero 29 grudnia, więc również ich starcie z Tourcoing Lille Métropole nie mogło dojść do skutku.  W ramach 14. kolejki nie odbyły się również spotkania Nantes Reze Metropole – Paris Volley, Nice Volley-Ball – Tours VB oraz Spacers Toulouse V.B z Plessis Robinson. 27 grudnia o przełożeniu swojego meczu poinformował Nantes Reze Metropole, w którego szeregach wykryto kilka przypadków zakażeń, również tego dnia o pojawiła się informacja o zakażeniach (3 zawodników i 2 członków sztabu) w Plessis Robinson. Jako ostatni, 28 grudnia o problemach w swoim zespole poinformował Tours VB, przez co również ich mecz musiał zostać przesunięty na inny termin.

Tym samym w pierwszej kolejce drugiej części rundy zasadniczej odbyły się jedynie trzy mecze. Dwa z nich zakończyły się w trzech setach. Arago de Sete V.B nie dał szans AS Cannes. Ostatni zespół ligi francuskiej starał się walczyć w pierwszych dwóch setach, ale przegrał je do 17 i 19. W trzeciej odsłonie goście zupełnie zdominowali rywali, triumfując 25:11. Nieco więcej rywalizacji było w meczu Chaumont VB 52 z Cambrai Volley. Gospodarze co prawda wygrali 3:0, ale ich rywale w kolejnych odsłonach zdobywali 18, 19 i 20 punktów.

Najciekawiej było w starciu Narbonne Volley z Stade Poitevin Poitiers. Pierwszego seta do 17 wygrali goście, jednak w kolejnych dwóch ostatnie słowo należało do gospodarzy. Czwarty set po walce na przewagi na swoim koncie zapisali siatkarze Stade Poitevin Poitiers. Nie udało im się jednak kontynuować skutecznej gry w tie-breaku. Ostatecznie to Narbonne Volley triumfowało, dzięki czemu utrzymało się na 2. miejscu. Jednak będący na 3. miejscu zespół Arago de Sete V.B zrównał się z nimi punktami.