Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja K: Volero Le Cannet zdetronizowało ASPTT Mulhouse

Francja K: Volero Le Cannet zdetronizowało ASPTT Mulhouse

Zespół Volero Le Cannet wygrał w sobotę pierwszy w swojej historii tytuł mistrzowski ligi francuskiej, zwyciężając 3:1 w Miluzie w trzecim meczu o złoty medal.

ASPTT w tym sezonie ponowne liczył na podwójny triumf – w Pucharze i mistrzostwach Francji, ale ostatecznie musiał ukłonić się drużynie silniejszej od niego, w tym przypadku Volero Le Cannet.

Po wygraniu dwóch pierwszych meczów finału u siebie (3:0, a potem 3:2) siatkarki Lorenzo Micellego oczekiwały w sobotę „ciepłego” przyjęcia w Palais des Sports w Mulhouse, ale żarliwe wsparcie ze strony alzackiej publiczności nie wystarczyło. Po wygraniu pierwszego seta (25:21) siatkarki z Miluzy nie mogły nic zrobić, by skontrować rywalki, które triumfowały w kolejnych trzech partiach 25:16, 26:24 i 25:18.

Tym samym Volero Le Cannet świętowało swój pierwszy tytuł mistrza Francji w siatkówce kobiet od czasu przeprowadzki ze Szwajcarii w 2018 roku i rozpoczęciu nowego życia po połączeniu szwajcarskiego Volero Zürich i francuskiego Le Cannet. Pierwsze w sezonie zasadniczym Volero przegrało tylko trzy mecze w mistrzostwach Francji 2021/22 i pozostało niepokonane od połowy lutego.

Kubanka Heidy Casanova zanotowała kolejny świetny występ w play-off, zdobywając w ostatnim meczu 26 punktów dla nowych mistrzyń.