Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fabio Balasso: W sobotę czeka nas sportowa bitwa

Fabio Balasso: W sobotę czeka nas sportowa bitwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już wkrótce Lube Cucien Civitanova trenera Blenginiego zmierzy się w czwartym meczu z WithU Verona. Stawka jest zbyt wysoka, by Lube mogło popełnić choćby najmniejszy błąd. – W pierwszych dwóch meczach, zwłaszcza patrząc na statystyki, graliśmy równo prawach z Weroną, ale to oni mieli dwa zwycięstwa. Postęp w przyjęciu był widoczny i opłacił się w trzecim meczu – powiedział Fabio Balaso – libero aktualnych mistrzów Włoch.

Mistrzowie Włoch byli już pod ścianą. Przegrali dwa pierwsze mecze z WithU Weroną, ale w trzecim spotkaniu zdominowali dwie pierwsze sety. W trzecim nie było już tak łatwo, ale Lube triumfowało po grze na przewagi 28:26 i dzięki temu gracze z Civitanovy przedłużyli losy ćwierćfinałowej rywalizacji. Absolutnym liderem Lube był Aleksandar Nikołow. Młody Bułgar zapisał na swoim koncie aż 25 punktów. Imponował skutecznością, kończąc aż 85% swoich akcji, do tego dołożył 4 asy serwisowe.W sobotę w Veneto czeka nas kolejna wielka sportowa bitwa. W domu WithU będzie trudniej i po raz kolejny przyjęcie odegra kluczową rolę. Oprócz dobrego ataku, zawodnicy Werony mocno uderzają. Czy jesteśmy gotowi mentalnie? Wszyscy razem z trenerem rozmawialiśmy o zbyt wielu błędach w kluczowych momentach setów. W trzecim meczu wydobyliśmy prawdziwy charakter Lube i odnieśliśmy zwycięstwo, które za nic w świecie nie powinno nam umknąć – zakończył libero.

Lube Cucive Civitanova z pewnością zrobi wszystko, żeby odwrócić losy ćwierćfinału. Mistrzowie Włoch mają potencjał, żeby to zrobić. Już w zeszłym sezonie przytrafiła im się podobna sytuacja. Po dwóch półfinałowych meczach z Itasem Trentino przegrywali 0:2. Wydawało się wtedy, że Lube zabraknie w finale Serie A, ale podopieczni Blenginiego zdołali odrobić straty i wygrać decydujące spotkanie w tie-breaku, a później pokonać w czterech spotkaniach Sir Safety Perugię w meczach o złoty medal.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę