Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF U-19 K: Polki pokonały Bułgarię

EYOF U-19 K: Polki pokonały Bułgarię

Reprezentacja Polski U-19 siatkarek odniosła trzecie zwycięstwo podczas rozgrywanego w Bańskiej Bystrzycy Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Tym razem biało-czerwone pokonały reprezentację Bułgarii 3:1.

Przypomnijmy, że pierwszego dnia rywalizacji reprezentacja Polski pokonała 3:0 Rumunię, a następnie wygrała 3:1 z ekipą turecką.

Reprezentacja Polski do lat 19 bardzo dobrze spisuje się w tegorocznym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywa się Bańskiej Bystrzycy. Jak dotąd biało-czerwone zanotowały trzy wygrane w trzech meczach, tracąc tylko dwa sety.

Polki świetnie rozpoczęły mecz z Bułgarkami. Zdominowały swoje rywalki w każdym elemencie, co dało im wysoką wygraną do 14. Jak się okazało, rywalki nie zamierzały składać broni, a z kolei biało-czerwone w drugim secie nieco się rozkojarzyły. Porażka 20:25 była jak kubeł zimnej wody dla podopiecznych trenera Wiesława Popika.

Chociaż w trzeciej i czwartej partii naszym siatkarkom nie poszło już tak łatwo jak w pierwszej, to jednak w trudnych momentach zachowały zimną krew, a wygrane do 20 i 23 dały im zwycięstwo w meczu i okazję do świętowania trzeciej wygranej z rzędu.

Polska – Bułgaria 3:1
(25:14, 20:25, 25:20, 25:23)