Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17 K: Polki rozgromiły rywalki z Litwy

EEVZA U-17 K: Polki rozgromiły rywalki z Litwy

Reprezentacja Polski juniorek młodszych wygrała drugi mecz grupowy rozgrywanych w łotewskim Dyneburgu mistrzostw EEVZA do lat 17. Po wczorajszym, łatwym zwycięstwie nad gospodyniami turnieju zawodniczki trenera Andrzeja Pecia nie napotkały dużego oporu ze strony reprezentacji Litwy i skończyły spotkanie szybkim 3:0.

W pierwszym secie Polki zapewniły sobie aż 12-punktową przewagę już przy stanie 21:9 i wygrały taką samą różnicą punktów. W dwóch kolejnych partiach sytuacja rozwijała się podobnie: rywalki próbowały nawiązać walkę w początku seta, biało-czerwone rozkręcały się w miarę gry, a Litwinki popełniały własne błędy. Najwięcej punktów dla polskiej drużyny w tym spotkaniu zdobyła Amelia Dombrowska (15).

Naszym juniorkom młodszym zostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie grupowe – z Białorusią, w sobotę o 15:00 polskiego czasu. W na niedzielę zaplanowane są mecze klasyfikacyjne. Stawką w mistrzostwach EEVZA U17 jest awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej.

Polska – Litwa 3:0
(25:13, 25:14, 25:12)

Polska: Dombrowska (15), Fiedorowicz (6), Walczak (3), Podlaska (8), Serafinowska (8), Jaroń (6), Drosdowska (libero) oraz Ornoch (1), Majzner, Brzoza, Marszałkowicz, Szewczyk i Chmielewska (1)
Litwa: Nutautaite, Zukaite (1), Gabulaite (4), Gailiute , Petuvhova (6), Stravinskaite (3), Gaubaite (libero) oraz Mukaite (1), Bardauskaite (4), Kuodaityte (1), Urbpnaite, Jesipenko (7) i Kalis (libero)

źródło: pzps.pl