Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dawid Murek: Przy linii to ciśnienie jest do końca meczu

Dawid Murek: Przy linii to ciśnienie jest do końca meczu

fot. Barbara Ilnicka

Dawid Murek to jedna z legend polskiej siatkówki. Wielokrotny reprezentant kraju, multimedalista mistrzostw Polski oraz były zawodnik takich klubów jak AZS Częstochowa, Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów, obecnie pracuje jako trener w pierwszoligowej Gwardii Wrocław. Sam zainteresowany nie ukrywa, że gdyby mógł, wróciłby jeszcze na parkiet.

Kto pana zdaniem awansuje do PlusLigi? MKS Będzin czy Norwid Częstochowa?– Będzin jest mocny, posiada szeroki skład. Na pewno wystąpi w roli faworyta, ale myślę, że to jest też dobry układ dla Norwida, który zagra swoje. Może tutaj dojść do niespodzianki. Poza tym Bydgoszcz pokazała, że można z tym Będzinem grać, walczyć i rozstrzygać wszystko w trzecim meczu. Nie skazywałbym Norwida na straty, mówiąc że Będzin wygra przekonywująco.

A ciągnie jeszcze pana na parkiet?

– Oczywiście, że tak. Widać to w trakcie meczów. To jest coś niesamowitego. Ja bym chciał tam wejść i naprawdę pomóc swoim zawodnikom. Wiem, że to jest już niemożliwe, ale te emocje są tak niewyobrażalne. Cieszę się z każdej akcji, jak zrobią coś niesamowitego na siatce, podbiją piłkę. Ciężko to określić. Szczerze mówiąc – wolałbym grać. Wtedy wchodzisz na boisko i po kilku akcjach to ciśnienie powoli schodzi. A przy linii to ciśnienie jest do końca meczu. Może poza sytuacją, kiedy ucieka set i wtedy człowiek myśli, co będzie w następnym.

Być może wraz z doświadczeniem trenerskim to minie. A może nie…

– No właśnie. A może i nie? Na pewno się nie zmienię. Będę robił to, co robię do tej pory. Nie będę stał w miejscu i patrzył cały czas w statystyki. To dla mnie nie jest istotne. To pomaga, ale dla mnie ważne jest, jak się czuje zespół. Zawodnicy też to czują. I ja wolę tak reagować na to, co się dzieje na boisku niż patrzeć w liczby.

*Rozmawiał Krystian Natoński, więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę