Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Musiak: Musimy poprawić grę na wysokiej piłce

Damian Musiak: Musimy poprawić grę na wysokiej piłce

fot. siatkowka.gkskatowice.eu

– Nie poddawaliśmy się do końca. Co prawda końcówka ostatniego seta wyraźnie nam uciekła, ale wcześniej podnosiliśmy się po każdym gorszym zagraniu i walczyliśmy o wyrównanie mimo przewagi przeciwnika – powiedział po porażce z Czarnymi na turnieju w Kobylance drugi trener GKS-u Katowice Damian Musiak.

Przegraliście sparing w Kobylance z zespołem z Radomia 1:3, choć mieliście swoje szanse chociażby w trzecim secie.– Źle zaczynaliśmy każdego seta tego meczu, zwłaszcza przy mocnej i precyzyjnej zagrywce Timo Taamemy. Wiemy dobrze, że musimy jak najszybciej „ściągać” takich zawodników z zagrywki, jeżeli mamy dobre przyjęcie. Nie pozwalaliśmy sobie na to przez własne błędy i przez to przeciwnik wypracowywał trzy-cztery punkty przewagi, które trudno było odrobić. Sami robiliśmy zmiany w polu serwisowym, gdzie dobrze spisywali się Damian Domagała i Wiktor Mielczarek, a to nam pomagało wyrównać wynik. Najważniejsza myśl po tym meczu jest taka, żebyśmy bardziej troszczyli się o początki setów w naszym wykonaniu i poprawili grę na wysokiej piłce.

Z czego możecie być zadowoleni po tym spotkaniu?

– Nie poddawaliśmy się do końca. Co prawda końcówka ostatniego seta wyraźnie nam uciekła, ale wcześniej podnosiliśmy się po każdym gorszym zagraniu i walczyliśmy o wyrównanie mimo przewagi przeciwnika. Możemy być zadowoleni z postawy zmienników, choćby na przyjęciu, gdzie dysponujemy zawodnikami na równym poziomie i każdy gracz wchodzący na boisko bardzo pomaga drużynie.

Przed wami ostatni tydzień przygotowań i oczekiwanie na start sezonu PlusLigi, który rozpoczniecie 30 września. Jak będzie wyglądał ten czas?

– Wchodzimy w okres, gdzie nieco zmniejszamy długość i intensywność treningu w celu regeneracji i wejścia w rytm meczowy. Zajęcia na siłowni będą bardziej dynamiczne, a treningi w hali będą skupione na przygotowaniu pod pierwszy mecz sezonu.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę