Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: CEZ na fali, VK Ostrava w dole tabeli

Czechy M: CEZ na fali, VK Ostrava w dole tabeli

W siódmej kolejce zmagań w czeskiej ekstraklasie kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Łukasza Wiese i Kewina Sasaka. Na przeciwnym biegunie jest VK Ostrava, która poniosła następną porażkę. Z kolei pauzował zespół Kamila Durskiego.

Wciąż niepokonany jest CEZ Karlovarsko, który w siódmej kolejce u siebie wygrał z Jihostrojem Ceske Budejovice. Gospodarze prowadzili już 2:1, ale dopiero w tie-breaku przypieczętowali zwycięstwo. Nie przeszkodziło im nawet w tym zaledwie 37% skuteczności w ataku oraz 19 bloków gości. Słabe zawody rozegrał Kewin Sasak, który wyszedł w podstawowym składzie, ale zdobył tylko 4 punkty (wszystkie w ataku – 25% skuteczności). Lepiej spisał się Łukasz Wiese, który dołożył 13 oczek, z czego 2 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym osiągnął 35% skuteczności. Do tego polski przyjmujący 30 razy angażowany był w przyjęciu i nie popełnił żadnego błędu.

Trwa za to seria porażek VK Ostrava. W czwartek przegrała na wyjeździe z Fatrą Zlin w trzech setach. Podjęła walkę w pierwszej i trzeciej odsłonie, ale w końcówkach zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Kluczem do ich sukcesu była skuteczność w ataku, która wyniosła 63%. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Lukas Čeketa, który wywalczył 17 oczek. Po drugiej stronie siatki 3 oczka (wszystkie w ataku) zdobył Mariusz Połyński, osiągając 43% skuteczności w tym elemencie. 10 oczek dołożył Filip Jarosiński, z czego 1 w polu serwisowym, 1 w bloku i 8 w ataku (53% skuteczności). Całe spotkanie rozegrał też Artur Błażej, który zgromadził na koncie 1 punkt.

W innych ważniejszych meczach Dukla Liberec nie straciła nawet seta w konfrontacji z Aero Odolena Voda, Usti nad Labem potrzebowało czterech odsłon, aby pokonać Volejbal Brno. Najbardziej zacięte spotkanie było w Kladnie, gdzie gospodarze po tie-breaku musieli uznać wyższość Lvi Praga.