Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Chińczycy wygrali Puchar Azji

Chińczycy wygrali Puchar Azji

fot. FIVB

Reprezentacja Chin pokonała 3:0 Japonię w finale Pucharu Azji (Men’s AVC Cup). Japończycy przyjechali na ten turniej kadrą „B”, bez 14 graczy przygotowujących się do mistrzostw świata. Dla Chińczyków to pierwszy triumf w tym turnieju od 10 lat. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Bahrajnu wygrała 3:0 z Koreą Południową, zdobywając tym samym brązowe medale.

Puchar Azji (Men’s AVC Cup) do drugi pod względem prestiżu turniej w azjatyckiej siatkówce, zaraz za mistrzostwami kontynentu. Nic więc dziwnego, że Japończycy wysłali do Tajlandii swoją kadrę B, w której zabrakło siatkarzy przygotowujących się do mistrzostw świata. Mimo to Japończycy dotarli do finału, w którym zmierzyli się z Chińczykami.Reprezentanci Chin spotkanie finałowe wygrali w trzech setach, pokonując rywali do 20, 23 i 22. Dzięki tej wygranej reprezentacja Kraju Środka stanęła na najwyższym stopniu podium tych zawodów po raz pierwszy od 10 lat. Chińczycy mając w składzie swoje największe gwiazdy takie jak: Yu Yuantai, Zhang Jingyin, Peng Shikun i Zhang Zhejia, wygrali wszystkie swoje spotkania i zakończyli turniej z bilansem 7-0. Dla Japończyków był to pierwszy występ w finale tej imprezy.

W meczu o trzecie miejsce Bahrajn pokonał Koreę Południową 3:0 (25:23, 27:25, 32:30). Każdy z trzech setów był niezwykle zacięty, a rozstrzygnięcia zapadały po walce na przewagi.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę