Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Chińczycy wygrali Puchar Azji

Chińczycy wygrali Puchar Azji

Reprezentacja Chin pokonała 3:0 Japonię w finale Pucharu Azji (Men’s AVC Cup). Japończycy przyjechali na ten turniej kadrą „B”, bez 14 graczy przygotowujących się do mistrzostw świata. Dla Chińczyków to pierwszy triumf w tym turnieju od 10 lat. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Bahrajnu wygrała 3:0 z Koreą Południową, zdobywając tym samym brązowe medale.

Puchar Azji (Men’s AVC Cup) do drugi pod względem prestiżu turniej w azjatyckiej siatkówce, zaraz za mistrzostwami kontynentu. Nic więc dziwnego, że Japończycy wysłali do Tajlandii swoją kadrę B, w której zabrakło siatkarzy przygotowujących się do mistrzostw świata. Mimo to Japończycy dotarli do finału, w którym zmierzyli się z Chińczykami.

Reprezentanci Chin spotkanie finałowe wygrali w trzech setach, pokonując rywali do 20, 23 i 22. Dzięki tej wygranej reprezentacja Kraju Środka stanęła na najwyższym stopniu podium tych zawodów po raz pierwszy od 10 lat. Chińczycy mając w składzie swoje największe gwiazdy takie jak: Yu Yuantai, Zhang Jingyin, Peng Shikun i Zhang Zhejia, wygrali wszystkie swoje spotkania i zakończyli turniej z bilansem 7-0. Dla Japończyków był to pierwszy występ w finale tej imprezy.

W meczu o trzecie miejsce Bahrajn pokonał Koreę Południową 3:0 (25:23, 27:25, 32:30). Każdy z trzech setów był niezwykle zacięty, a rozstrzygnięcia zapadały po walce na przewagi.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com