Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Butelka rzucona na boisko w meczu LM – zawiercianie złożyli protest

Butelka rzucona na boisko w meczu LM – zawiercianie złożyli protest

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron CMC Warta Zawiercie poinformowała w mediach społecznościowych, że złożyła protest po meczu Ligi Mistrzów z Halkbankiem Ankara. Wszystko w związku z „brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony sędziów i supervisora na butelkę rzuconą z trybun na boisko”.

W środowym meczu Ligi Mistrzów nie brakowało dramatycznych momentów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Turków po tie-breaku, choć po jego zakończeniu mówiło się niekoniecznie o samym wyniku. Najwięcej emocji wywołała sytuacja z trzeciego seta, kiedy to sędzia zawodów musiał sięgnąć m.in. po czerwoną kartkę.Po jednej z wideoweryfikacji arbiter nakazał powtórzenie akcji, co nie spodobało się zarówno zawodnikom gospodarzy, jak ich kibicom. W efekcie czerwoną kartkę obejrzał Nicolas Bruno, a z trybun poleciała butelka. Przerwał trwała kilka minut, zanim udało się wszystkim uspokoić emocje.

W czwartek Aluron CMC Warta Zawiercie wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. – W związku z brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony sędziów i supervisora na butelkę rzuconą z trybun na boisko, po zakończeniu spotkania złożyliśmy oficjalny protest. Incydent nie zmienia pozytywnego odbioru całego pobytu w Ankarze, zwłaszcza że reakcja organizatorów meczu była natychmiastowa. Od osób nadzorujących przebieg ze strony organizatora rozgrywek oczekujemy natomiast wykonywania swych obowiązków z należytą starannością oraz traktowania zdrowia i bezpieczeństwa uczestników z najwyższym priorytetem – czytamy.

 

Po pięciu kolejkach fazy grupowej Aluron zajmuje drugie miejsca właśnie za Halkbankiem. Obie drużyny zgromadziły po 10 punktów, ale to turecki zespół ma na koncie cztery wygrane, podczas gdy Polacy triumfowali w trzech z nich.

źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie - twitter, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę