Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brazylijka rozgrywającą mistrzyń Polski

Brazylijka rozgrywającą mistrzyń Polski

fot. FIVB

Josefa Fabíola Almeida de Souza została nową zawodniczką Grupy Azoty Chemika Police. Będzie stanowić duet rozgrywających razem ze Słowaczką Lenką Oveckovą. 

Josefa Fabiola urodziła się 3 lutego 1983 roku w stolicy kraju. W swojej karierze reprezentowała głównie kluby z Brazylii, m.in. Minas Tênis Clube, Esporte Clube Pinheiros, Sesi/Vôlei Bauru, a w ostatnim sezonie Osasco/São Cristóvão Saúde. Rok spędziła również w rosyjskim Dinamo Krasnodar, a dwa lata w szwajcarskim Voléro Zurych.Rozgrywająca a na swoim koncie sześć medali mistrzostw Brazylii, w tym dwa złote. Dwukrotnie wygrała również mistrzostwo Szwajcarii, a także dwa puchary i jeden superpuchar tego kraju. Z ekipą z Krasnodaru zdobyła z kolei Puchar Rosji i triumfowała w Pucharze CEV.

W poprzednich latach była powoływana również do reprezentacji Brazylii, z którą zdobyła dwa medale mistrzostw świata (srebro w 2010 i brąz w 2014) czy Puchar Wielkich Mistrzyń (2013).

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę