Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bez znaczących zmian w rankingach FIVB

Bez znaczących zmian w rankingach FIVB

fot. FIVB

W zaktualizowanych 26 grudnia rankingach FIVB obyło się bez zmian w czołówce. W zestawieniu mężczyzn niezmiennie liderem jest Brazylia, na drugim miejscu pozostają Polacy, a podium zamyka reprezentacja USA. W rankingu kobiet na pierwszej pozycji wciąż są Chinki, a za nimi Amerykanki i Brazylijki. Polki plasują się na 13. lokacie.

Ze względu na pandemię sezon reprezentacyjny w 2020 roku był mocno okrojony – nie odbyła się żadna międzynarodowa impreza, przede wszystkim igrzyska olimpijskie w Tokio, a jedyne mecze, jakie zostały rozegrane, to były spotkania towarzyskie. W związku z tym w najnowszym rankingu FIVB obyło się bez znaczących zmian.W zestawieniu reprezentacji mężczyzn niezmiennie na prowadzeniu są Brazylijczycy, którzy mają na swoim koncie 427 punktów. Tuż za nimi plasuje się kadra Polski, która zgromadziła 384 punkty. Podium zamykają Amerykanie z dorobkiem 365 „oczek”. Następni są Rosjanie, Argentyńczycy, Francuzi, Włosi, Irańczycy i Japończycy, a czołową dziesiątkę zamykają Kanadyjczycy. Niewielkie rotacje zaszły dopiero poniżej 30. miejsca.

Nie inaczej jest w przypadku ścisłej czołówki rankingu reprezentacji kobiet. Na czele pozostaje kadra Chin, która ma 391 punktów. Na drugiej pozycji są Amerykanki z dorobkiem 382 punktów, a na trzecim miejscu znajdują się Brazylijki, które zgromadziły 328 „oczek”. Niezmiennie czwarte są Włoszki, które na swoim koncie mają 300 punktów. Turczynki z 285 punktami awansowały na piątą lokatę, natomiast Serbki spadły na szóstą pozycję z liczbą 280 punktów. Za nimi są Japonki, Rosjanki, siatkarki z Dominikany oraz Koreanki. Reprezentacja Polski wciąż zajmuje 13. miejsce i ma na swoim koncie 231 „oczek”. Wyprzedzają je Holenderki, natomiast za ich plecami są Belgijki.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved