Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Bernardo Rezende będzie koordynował pracę brazylijskich drużyn

Bernardo Rezende będzie koordynował pracę brazylijskich drużyn

fot. CEV

Bernardo Rezende po półtorarocznej przerwie od pracy w siatkówce zdecydował się na powrót do pracy. Utytułowany szkoleniowiec obejmie funkcję koordynatora technicznego reprezentacji Brazylii i będzie odpowiadał za współpracę pomiędzy młodzieżowymi drużynami a seniorskim zespołem. Natomiast José Roberto Guimarães otrzymał podobną propozycję jeśli chodzi o współprace w żeńskich kadrach.

Bernardo Rezende przez lata związany był z reprezentacją Brazylii, prowadząc ją między innymi do dwóch złotych medali igrzysk, ośmiu tytułów Mistrzów Ameryki Południowej czy trzech Mistrzostw Świata. Po latach szkoleniowiec rozstał się z Brazylią, a jego następcą został Renan Dal Zotto.  Natomiast Rezende w 2021 objął stery reprezentacji Francji, jednak bardzo szybko ta współpraca została zakończona. Na początku 2022 roku Bernarde Rezende, z powodów osobistych, zrezygnował ze współpracy z „Trójkolorowymi”. Teraz jednak doświadczony Brazylijczyk ponownie będzie obecny w strukturach kadry narodowej, bowiem objął stanowisko koordynatora technicznego. Bernardo Rezende nie kryje swojego zadowolenia z powrotu do pracy. Głównym celem ma być stworzenie systemu ścisłej współpracy między seniorską kadrą a młodzieżowymi reprezentacjami Brazylii, a wszystko po to by jak najlepiej wykorzystać kolejny cykl olimpijski by płynnie przeprowadzić wymianę pokoleniową.

BUDOWAĆ SILNĄ POZYCJĘ

Radości ze współpracy z Bernardo Rezende nie kryje również Renan Dal Zotto, który przygotowuje się do rozpoczęcia kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. W trwających rozgrywkach kadrowych Brazylijczycy udział w Lidze Narodów zakończyli na ćwierćfinale, a w finale mistrzostw kontynentu musieli uznać wyższość Argentyńczyków. Po latach dominacji brazylijski zespół musi ponownie walczyć o swoją pozycję na arenie światowej, a ściślejsza współpraca między seniorskim zespołem a drużynami młodzieżowymi ma dać szansę młodym zawodnikom szybciej wchodzić w seniorską siatkówkę i zdobywać doświadczenie na ważnych turniejach.

Analogiczną propozycję w reprezentacjach żeńskich otrzymał José Roberto Guimarães, który obecnie jest selekcjonerem reprezentacji. Ta nominacja czeka jednak na ostateczne potwierdzenie samego zainteresowanego, który obecnie skupia się na przygotowaniu Brazylijek do rywalizacji w kwalifikacjach olimpijskich.

 

Zobacz również: 
Bernardo Rezende zrezygnował z prowadzenia francuskiej kadry 

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved