Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Błażej przenosi się z Olimpii do ligi czeskiej

Artur Błażej przenosi się z Olimpii do ligi czeskiej

fot. Olimpia Sulęcin

W lipcu zespół Olimpii Sulęcin poinformował, że z klubem rozstaje się m.in. rozgrywający Artur Błażej. Wiadomo już, że Polak zasili ekipę z Czech – VK Ostrava.

Włodarze klubu VK Ostrava przyznają, że w sezonie 2022/2023 z uwagi na napięty budżet zagrają w lidze w mocno odmłodzonym składzie. Średnia wieku drużyny wyniesie zaledwie około 22 lata. Celem zespołu będzie utrzymanie się w ekstraklasie, ale klub deklaruje, że chce włączyć się również w walkę o udział w fazie play-off.22-letni Artur Błażej występował na polskich parkietach w KS Lechii Tomaszów Mazowiecki, Czarnych Rząśnia, a w poprzednim sezonie w STS Olimpii Sulęcin.  Artur Błażej to kolejny Polak, który zapisze się w historii VK Ostrava. W poprzednim sezonie czeski klub reprezentowali Damian Sobczak, Filip Jarosiński i Mariusz Połyński, a jeszcze wcześniej Sebastian Matula, Błażej Podleśny i Mariusz Marcyniak.

Rozgrywający będzie miał wsparcie dwóch rodaków, bowiem w VK Ostrava pozostają na kolejny sezon Filip Jarosiński i Mariusz Połyński. Co ciekawe, opuszczający VK Ostrava Damian Sobczak przenosi się do ligi polskiej i będzie grał w byłym klubie Artura Błażeja – Olimpii Sulęcin.

źródło: inf. własna, vkostrava.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę