Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Anastasi: W końcu jesteśmy w komplecie

Andrea Anastasi: W końcu jesteśmy w komplecie

fot. Jakub Ćmil - plusliga.pl

Andrea Anastasi, który w sezonie 2022/2023 został trenerem włoskiej drużyny – Sir Safety Perugia, przeprowadził pierwszy trening ze wszystkimi zawodnikami. – Oczywiście bardzo się cieszę, że wszyscy chłopcy wrócili. Teraz możemy zacząć pracować z pomysłem, aby stworzyć drużynę i system gry, który interesuje mnie najbardziej – zaznaczył Andera Anastasi. Przed drużyną z Perugii mecz sparingowy z klubem Cucine Lube.

Rozpoczęcie włoskiej ligi Serie A zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu drużyny mają coraz mniej czasu, aby przygotować odpowiednią formę. Większość zespołów znajduję się na ostatnim etapie przygotowań, w którym codzienne treningi urozmaicane są meczami sparingowymi z innymi ekipami.Do niektórych zespołów powrócili również zawodnicy, którzy brali czynny udział w zmaganiach reprezentacyjnych w trakcie sezonu letniego. Klub Sir Safety Perugia, który w nadchodzącym sezonie będzie prowadzony przez Andreę Anastasiego, jest już w komplecie. Drużyna odbyła pierwszy, wspólny trening. – W końcu jesteśmy w komplecie – powiedział Andrea Anastasi. – Oczywiście bardzo się cieszę, że wszyscy chłopcy wrócili. Teraz możemy zacząć pracować z pomysłem, aby stworzyć drużynę i system gry, który interesuje mnie najbardziej – dodał włoski trener.

Zespół z Perugii zmierzy się w Civitanovie z Cucine Lube w ramach meczu sparingowego. – Trenowaliśmy, choć indywidualnie. Blok i obrona oraz system blok-obrona działała dobrze – powiedział Anastasi. – Jutro w Civitanovie będzie ważny test – dodał trener. Nadchodzące spotkanie ma na celu sprawdzenie gry zespołu, ich zgrania oraz wyłapania elementów, które wymagają poprawy. – Grając z  przeciwnikiem możesz lepiej zrozumieć, co potrzebne jest zespołowi, żeby mógł się rozwinąć – zaznaczył Anastasi, który ten sport zna już od podszewki.

Przed drużyną Sir Safety Perugia jeszcze dużo pracy, a jak zaznacza włoski trener, zespół nie ma wiele czasu na przygotowania – Do pierwszego prawdziwego celu sezonu, jakim  jest Superpuchar, trzeba będzie jak najlepiej przygotować się – zaznaczył Anastasi. – Mamy sześć tygodni, w których będziemy ciężko pracować, aby się przygotować – dodał włoski trener. Szkoleniowiec wierzy, że siatkarze dadzą z siebie wszystko w przygotowaniach i na koniec października będą w szczycie formy.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę