Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aluron CMC Warta Zawiercie w europejskich pucharach. Baran: Ten zapis nie jest nowy

Aluron CMC Warta Zawiercie w europejskich pucharach. Baran: Ten zapis nie jest nowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wygrywając Puchar Polski Aluron CMC Warta Zawiercie zyskała prawo do gry w europejskich pucharach. Jednak taki bieg wydarzeń nie jest niczym niespodziewanym, przepis funkcjonuje od lat. – Wojciech Kasprzyk poinformował mnie, że to prawo i zapis funkcjonował już w kilku poprzednich sezonach. Dotychczas jednak zdobywca Pucharu Polski znajdował się w gronie medalistów mistrzostw Polski – powiedział, w rozmowie z Sarą Kalisz z TVP Sport, Kryspin Baran. 

dodatkowa nagroda

Aluron CMC Warta Zawiercie notuje udany sezon. Podopieczni Michała Winiarskiego kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a w turnieju finałowym Pucharu Polski nie mieli sobie równych i sięgnęli po pierwsze takie trofeum w historii klubu. Wygrana w Krakowie przyniosła Jurajskim Rycerzom kolejne benefity, jak w ostatnich dniach informował klub Polski Związek Piłki Siatkowej zapewnił już o miejscu w europejskich pucharach. Zawiercianie w sezonie 2024/2025 na pewno wystąpią w Pucharze CEV, jednak sam przepis nie jest żadną nowością. Obowiązuje on od lat, ale do tej pory nie było konieczności stosowania go, ponieważ zwycięzca Pucharu Polski był także medalistą mistrzostw kraju, więc zyskiwał prawo gry w Lidze Mistrzów. Na taki bieg wydarzeń, w przypadku swojego zespołu, liczy także prezes Aluron CMC Warty.

W chwili obecnej udostępniliśmy informację o tym prawie traktując ją jedynie jako ciekawostkę. Wolimy grać w Lidze Mistrzów. Bardzo marzy nam się medal, więc wolałbym występować w kolejnym sezonie w najwyższej randze europejskich pucharów, a nie w Pucharze CEV – tłumaczył Kryspin Baran. 

Zawierciański klub zagra także w Superpucharze Polski, gdzie rywalizować będzie z najlepszym zespołem PlusLigi. Również z uczestnictwa w tych rozgrywkach w Zawierciu panuje radość. Dla włodarzy klubu to potwierdzenie, że rozwój zespołu następuje zgodnie z planem.

– Korzyści są dwie. Pierwsza z nich to ta, o której wspomnieliśmy, czyli prawo do uczestnictwa w Pucharze CEV. Dodatkowo jest się również jednym z zespołów rywalizujących w Superpucharze. To mocno obecna medialnie impreza, która odbywała się w Spodku. Z tego, co wiem, PLS ma plany, by stała się jeszcze bardziej znacząca. Sam fakt, że wystąpimy w tym turnieju bardzo mnie cieszy – mówił  Sarze Kalisz Kryspin Baran.

skład został zamknięty

Plusligowa karuzela transferowa trwa w najlepsze, a kluby powoli zamykają składy na kolejne rozgrywki. Również w Zawierciu dojdzie do kilku zmian choćby z PlusLigi odejdzie Trevor Clevenot. W jego miejsce ostatecznie ma zająć Aaron Russell. Jednak na razie klub nie potwierdza żadnych doniesień medialnych w kontekście składu na przyszły sezon, choć ten jest już zamknięty.

To, że kończymy budować zespół jest prawdą, podobnie jak to, że aktywnie uczestniczymy w rynku. Mamy wysokie aspiracje i chcemy naszą pracę wykonywać jak najlepiej. Jest jednak za wcześnie, byśmy komunikowali to, kto przychodzi i odchodzi z naszego klubu. Wolimy ten czas poświęcić na skupienie się na obecnych wydarzeniach – zakończył Baran.

Zobacz również
Niegroźny uraz Tavaresa. Oliwier Winiarski zadebiutuje w PlusLidze

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved