Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Włosi byli nie do złamania

Aleksander Śliwka: Włosi byli nie do złamania

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Teraz czujemy rozczarowanie, marzyliśmy o tym, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie udało się i musimy to przełknąć, docenić klasę rywala i pracę, którą sami wykonaliśmy przez te kilka miesięcy, bo nikt z nas się nie oszczędzał, nie narzekał. Tworzymy świetną, zmotywowaną grupę. Mam ogromny szacunek do każdego, który tworzy tę ekipę, bo nikt ani na sekundę nie poddał się w trakcie tej wielkiej pracy, jaką wykonaliśmy – powiedział po przegranym 1:3 finale mistrzostw świata Paweł Zatorski, libero biało-czerwonych.

Reprezentacji Polski nie udało się po raz trzeci z rzędu sięgnąć po mistrzostwo świata. Chociaż w pierwszym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, w kolejnych odsłonach musieli już uznać wyższość Włochów. – Ze swojego doświadczenia wiem, że ten medal zmieni swój smak na słodszy po kilku dniach, pewnym czasie. Teraz czujemy rozczarowanie, marzyliśmy o tym, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie udało się i musimy to przełknąć, docenić klasę rywala i pracę, którą sami wykonaliśmy przez te kilka miesięcy, bo nikt z nas się nie oszczędzał, nie narzekał. Tworzymy świetną, zmotywowaną grupę. Mam ogromny szacunek do każdego, który tworzy tę ekipę, bo nikt ani na sekundę nie poddał się w trakcie tej wielkiej pracy, jaką wykonaliśmy – podkreślił Paweł Zatorski.Mimo rozczarowania przyjmujący Aleksander Śliwka zauważał również plusy turnieju. – Jeszcze przeważa u mnie poczucie goryczy porażki, rozczarowania, smutku. Trzeba przyznać szczerze, że Włosi byli od nas lepsi i zasłużenie wygrali ten mecz. Mieliśmy moment w drugim secie, gdy można było odskoczyć, być może ten mecz ułożyłby się inaczej, ale Włosi byli nie do złamania. Przyjmowali, nie robili błędów w ataku, grali bardzo cierpliwie, asekurowali piłki, a u nas troszkę tego zabrakło i niestety przegraliśmy. Cały turniej myślę, że był na duży plus, bo te dwa boje w fazie pucharowej – ćwierćfinałowy i półfinałowy na pewno zapadną w pamięci naszej i kibiców jako jedne z najbardziej emocjonujących spotkań w ostatnich latach w reprezentacji Polski. Trzeba być dumny z tych spotkań – przyznał Śliwka.

Podczas decydujących meczów turnieju libero polskiej reprezentacji walczył również z problemami zdrowotnymi. – Myślę, że każdy z nas miał swoje problemy. Wielu zawodników w wielu reprezentacjach było z mikro czy większymi urazami. Mnie to też nie ominęło w meczu ze Stanami Zjednoczonymi po wbiegnięciu w bandę i przeskoczeniu przez nią naciągnąłem dość mocno mięsień i w nodze. i w brzuchu. Myślę, że to normalne, że każdy z nas walczy i w trakcie tych meczów ani ja, ani nikt z chłopaków nie czuli żadnego bólu. Skupialiśmy się w pełni na grze. Trzeba oddać Włochom, że odrobili lekcje i zagrali świetny mecz. Wytrzymali trudne momenty, które również mieli w tym spotkaniu i to oni zasłużenie wygrali to spotkanie – powiedział Zatorski.

Mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce i Słowenii były imprezą docelową tegorocznego sezonu. W perspektywie wciąż najważniejszym turniejem pozostają igrzyska olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. – To jest nasz cel. Oczywiście każdy turniej po drodze chcemy wygrać i zawsze wychodząc na boisko chcemy zwyciężyć. Myślę, że to, że zdobywamy tu srebrny medal pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Zrobiliśmy duży postęp od maja, od zgrupowania kadry. kiedy Nikola zaczął z nami pracować. Jesteśmy coraz lepszym zespołem i ten trend chcemy utrzymać aż do 2024 roku – zakończył Aleksander Śliwka.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę