Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zmienione Klubowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Chin

Zmienione Klubowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Chin

fot. archiwum

Zmienione zostaje miejsce rozgrywania elitarnego turnieju Klubowych Mistrzostw Świata. Na kolejne trzy edycje zmagania najlepszych drużyn klubowych przeniosą się do Azji, a konkretniej do Chin. Zmieni się także formuła rozgrywania turnieju.

W ubiegłym roku KMŚ mężczyzn odbyły się w Brazylii, a wcześniej dwukrotnie w Polsce. Rozgrywki siatkarek przez dwa ostatnie lata gościły już w Chinach. W Shaoxing w ubiegłym roku złoto wywalczyła włoska ekipa Imoco Volley Conegliano. – To bardzo dobry wybór. Zwłaszcza, że turniej wraca do formatu z ośmioma drużynami. Doda to rozgrywkom więcej uroku, prestiżu i wiarygodności – ocenił Albino Massaccesi.W ubiegłym roku w KMŚ startowały tylko cztery drużyny. Teraz ma się to zmienić, a liczba uczestników podwoić. – Potrzebujemy składnego wydarzenia, tak od wtorku do niedzieli, odbywającego się w jednym miejscu – powiedział wiceprezydent Cucine Lube Civitanova.

Kiedy zostaną rozegrane Klubowe Mistrzostwa Świata w tym roku, jeszcze nie wiadomo. Najprawdopodobniej, ze względu na przyspieszenie startu rozgrywek ligowych, turniej także może odbyć się wcześniej niż w latach ubiegłych. – Kolejny sezon musi wystartować we wrześniu, ponieważ finał Ligi Mistrzów zaplanowano na 18 kwietnia. Dodatkowo, zazwyczaj Chiny lub Japonia organizują takie wydarzenia pomiędzy październikiem a listopadem, więc zobaczymy jak będzie… – zakończył Massaccesi.

 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę