Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zmieniona formuła rozgrywek Pucharu Polski mężczyzn

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sezonie 2021⁄2022 siatkarski TAURON Puchar Polski odbędzie się w zmienionej formule w stosunku do lat poprzednich. W rozgrywkach weźmie udział komplet drużyn PlusLigi, które rozpoczną rywalizację już na etapie 1/16 finału.

14 zespołów PlusLigi zostanie rozstawionych w losowaniu 1/16 finału. Dolosowane do nich zostanie 16 ekip TAURON 1. Ligi oraz dwie drużyny z niższych lig, które przebrną przez wcześniejsze fazy. Mecze tej rundy zaplanowano na 22 grudnia 2021 roku.W każdej z rund o awansie będzie decydował jeden mecz, którego gospodarzem będzie zespół z niższych klas rozgrywkowych lub, w przypadku rywali z tej samej ligi, ten wyżej sklasyfikowany w tabeli końcowej sezonu 2020/2021. Oznacza to, że w pierwszej rundzie kluby PlusLigi swoje spotkania rozegrają na wyjazdach.

Losowanie wyłoni całą drabinkę turniejową i na jej bazie utworzone zostaną pary 1/8 i 1⁄4 finału (odpowiednio 19 stycznia i 2 lutego 2022 roku). Zwycięzcy awansują do turnieju Final Four, który odbędzie się w dniach 26-27 lutego.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę