Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Andrzej Stanulewicz, był trener siatkarzy GTPS i Orła

Zmarł Andrzej Stanulewicz, był trener siatkarzy GTPS i Orła

fot. TVK

Zmarł Andrzej Stanulewicz. Przez wiele lat wychowywał i szkolił gorzowską młodzież oraz siatkarzy z Gorzowa. Był też trenerem w Międzyrzeczu.
 
Andrzej Stanulewicz pochodził z Gorzowa. Był związany z siatkówką od 15. roku życia. To absolwent gorzowskiego ZWKF-u, filii AWF w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne. Po zakończeniu czynnej kariery został sportowym wychowawcą młodzieży w gorzowskiej SP nr 17. Od 1988 roku trenował siatkarską młodzież w Gorzowie.W sezonie 2005-2006 prowadził seniorskie GTPS, które utrzymał w pierwszej lidze, a od jesieni 2006 roku przez dwa i pół roku opiekował się MOW Orłem AZS AWF Międzyrzecz. Z międzyrzeczanami awansował z drugiej ligi i prowadził ich na zapleczu ekstraklasy. Następnie utrzymał międzyrzeczan w lidze, a w ostatnich rozgrywkach doprowadził ją do play-offów.

Do GTPS wrócił pod koniec sezonu 2009/2010. W następnym wprowadził gorzowian do półfinału play-off pierwszej ligi i ćwierćfinału Pucharu Polski. W trakcie sezonu 2011/2012 zrezygnował z bycia szkoleniowcem gorzowskich zawodników z powodu problemów z sercem. Kolejny raz wrócił na krótko do klubu już w drugiej lidze, ale ponownie z przyczyn zdrowotnych musiał odejść. Miał 55 lat.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę