Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Andrzej Stanulewicz, był trener siatkarzy GTPS i Orła

Zmarł Andrzej Stanulewicz, był trener siatkarzy GTPS i Orła

fot. TVK

Zmarł Andrzej Stanulewicz. Przez wiele lat wychowywał i szkolił gorzowską młodzież oraz siatkarzy z Gorzowa. Był też trenerem w Międzyrzeczu.
 
Andrzej Stanulewicz pochodził z Gorzowa. Był związany z siatkówką od 15. roku życia. To absolwent gorzowskiego ZWKF-u, filii AWF w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne. Po zakończeniu czynnej kariery został sportowym wychowawcą młodzieży w gorzowskiej SP nr 17. Od 1988 roku trenował siatkarską młodzież w Gorzowie.W sezonie 2005-2006 prowadził seniorskie GTPS, które utrzymał w pierwszej lidze, a od jesieni 2006 roku przez dwa i pół roku opiekował się MOW Orłem AZS AWF Międzyrzecz. Z międzyrzeczanami awansował z drugiej ligi i prowadził ich na zapleczu ekstraklasy. Następnie utrzymał międzyrzeczan w lidze, a w ostatnich rozgrywkach doprowadził ją do play-offów.

Do GTPS wrócił pod koniec sezonu 2009/2010. W następnym wprowadził gorzowian do półfinału play-off pierwszej ligi i ćwierćfinału Pucharu Polski. W trakcie sezonu 2011/2012 zrezygnował z bycia szkoleniowcem gorzowskich zawodników z powodu problemów z sercem. Kolejny raz wrócił na krótko do klubu już w drugiej lidze, ale ponownie z przyczyn zdrowotnych musiał odejść. Miał 55 lat.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved