Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wygrany sparing reprezentacji Polski U-20

Wygrany sparing reprezentacji Polski U-20

Kadra U-20 przygotowuje się do mistrzostw Europy. W Sulejowie rozegrała pierwszy z trzech meczów sparingowych ze swoimi rówieśnikami z Czech. Biało-czerwoni zwyciężyli 3:1 (25:15, 19:25, 33:31, 25:17).

Mistrzostwa Europy U20 juniorów rozegrane zostaną od 17 do 29 września we włoskich Montesilvano i Vasto. Podopieczni Mateusza Grabdy rozegrali pierwszy z trzech meczów kontrolnych z Czechami.

W pierwszym secie biało-czerwoni szybko przejęli inicjatywę (8:3) i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Zdecydowanie lepiej od graczy z Czech prezentowali się w ofensywie, bowiem czeska kadra skończyła zaledwie 7 z 26 swoich ataków. Drugi set nie był już taki łatwy, początek był wyrównany, ale potem do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Jana Svobody (16:11), którzy nie oddali już inicjatywy i doprowadzili do remisu.

Najbardziej zacięta okazała się trzecia część meczu, w niej cały czas zespoły szły równo, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w walce na przewagi. W niej minimalnie lepsi byli Polacy, triumfując 33:31. Już w pierwszych momentach seta numer cztery ekipa prowadzona przez trenera Mateusza Grabdę zapewniła sobie kilka oczek zaliczki (8:5), a w połowie seta jedynie ją powiększyła. Co prawda w końcówce straty zmniejszyli jeszcze rywale (16:21), ale w najważniejszych momentach to biało-czerwoni zdominowali grę.

Na przestrzeni całego spotkania Polacy postawili aż 17 bloków, z czego po 5 w setach trzy i cztery. Liderem polskiej kadry był Piotr Śliwka, przyjmujący polskiej kadry wywalczył 20 oczek, 16 dołożył Kamil Szymandera, 15 natomiast Tytus Nowik. Na uwagę zasługuje również środkowy – Jakub Majchrzak, który skończył mecz z dorobkiem 12 punktów, z czego 7 zdobył blokiem, 4 atakiem, na swoim koncie miał także asa serwisowego. Po stronie Czech wyróżniał się Daniel Fabiković (19 punktów) oraz David Kollator (17).

Polska – Czechy 3:1
(25:15, 19:25, 33:31, 25:17)

źródło: inf. własna, pzps.pl

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.