Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Zespół Olivii Różański nowym liderem tabeli, Stysiak z nagrodą MVP

Włochy K: Zespół Olivii Różański nowym liderem tabeli, Stysiak z nagrodą MVP

We Włoszech w środę i czwartek rozegraną drugą kolejkę Serie A siatkarek. Nowym liderem został zespół Olivii Różański, Reale Mutua Fenera Chieri, który po raz drugi wygrał bez straty seta. Po tie-breakach swoje mecze wygrywały Imoco Conegliano oraz Vero Volley Mediolan, a Magdalena Stysiak odebrała statuetkę MVP. Martyna Grajber-Nowakowska mimo porażki byłą wyróżniającą się zawodniczką w swoim zespole, Oliwia Różański i Aleksandra Lipska w tej kolejce nie wyszły na boisko.

Reale Mutua Fenera Chieri w drugiej kolejce włoskiej Serie A siatkarek wygrał bez straty seta w Cuneo. Zespół gości tylko w drugim secie pozwolił rywalkom osiągnąć pułap 20 punktów w secie i po dwóch wygranych 3-0 zajmuje fotel lidera włoskiej Serie A. Po 14 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Kaja Grobelna oraz Francesca Villani. Oliwia Różański tym razem cały mecz spędziła na ławce rezerwowych.

Bez straty seta po dwóch meczach są również siatkarki Savino Del Bene Scandicci, które w środę w trzech szybkich setach uporały się z Megabox Vallefoglia. Mecz ten był popisem Jekatariny Antropowej, która wchodząc z ławki rezerwowych zdobyła dla swojej drużyny 17 punktów. – To był dobry mecz w naszym spotkaniu, nie pozwoliliśmy rywalkom na ich grę. Czasem jest tak, że gdy przeciwnik gra słabiej, można się dostosować do jego poziomu, ucieka koncentracja, my tego uniknęliśmy – mówił po meczu trener zespołu ze Scandicci, Massimo Barbolini.

Wash4Green Pinerol Martyny Grajber-Nowakowskiej przegrało z  Igor Gorgonzola Novara 2:3. Polska przyjmująca była drugą najlepszą punktującą swojego zespołu, zdobyła 14 pkt oraz zanotowała 39-proc. skuteczności w ataku. Gdy gospodynie wygrały trzeciego seta na przewagi i prowadziły już 2-1, zapachniało sensacją. Zespół z Novary wygrał jednak czwartą partię 25:23 i rozstrzygnął to spotkanie na swoją korzyść w tie-breaku. Duża w tym zasługa atakującej Ebrar Karakurt, która zdobyła dla zwycięskiego zespołu 30 punktów.

Tie-breakiem zakończył się również mecz E-Work Busto Arsizio z Imoco Volley Conegliano. Zespół Joanny Wołosz prowadził już 2-0, ale gospodynie prowadzone przez świetnie dysponowaną Rasamarię Montibeller (22 pkt.) doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku Imoco wygrało jedna 15:10 i zanotowało na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym sezonie. 27 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Isabelle Haak, Joanna Wołosz zawody zakończyła z jednym punktem zdobytym atakiem, jednym asem serwisowym i jednym skutecznym blokiem.

Ciekawie było również w Casalmaggiore, gzie miejscowy zespół podejmował Vero Volley Mediolan. Przyjezdne z Magdaleną Stysiak w składzie wygrały pierwsze dwa sety, jednak w dwóch kolejnych po walce triumfowały gospodynie. Drużyna z Mediolanu rozstrzygnęła to spotkanie na swoją korzyść w tie-breaku, a polska atakująca zgarnęła statuetkę dla MVP meczu. Magdalena Stysiak zdobyła 18 punktów, z czego 15 atakiem, 2 blokiem i jeden zagrywką. O punkt więcej na swoim koncie miała Miriam Sylla.

Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszyły się siatkarki Cbf Balducci Hr Macerata, które we własnej hali pokonały 3:1 Bartoccini-Fortinfissi Perugia. Bohaterką zwycięskiej drużyny była Polina Malik, która zdobyła w tym meczu 23 punkty. W zespole z Maceraty po raz kolejny w składzie zabrakło Aleksandry Lipskiej, która leczy drobny uraz. Pierwsze punkty i pierwszą wygraną na swoim koncie zaliczył ten zespół z Bergamo. Volley Bergamo 1991 pokonał 3:0 Il Bisonte Florencja, mając problemy jedynie w trzecim secie wygranym na przewagi. Bohaterką gospodyń została Khalia Lanier, która zdobyła w tym meczu 21 punktów.