Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wilfredo Leon: Odpoczynku nie będzie

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

– Przeważnie słabsze drużyny przegrywają z nami już w szatni i nie chcą z nami podejmować rywalizacji. Przydają nam się takie spotkania jak z Niemcami, w których przeciwnicy chcą walczyć o każdy punkt – podkreślił Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski.

Bez niespodzianki obyło się w meczu Polaków z Niemcami. Biało-czerwoni pewnie wygrali 3:0, chociaż rywale w niektórych momentach byli w stanie dotrzymać im kroku. – Fajnie, że w końcu mogliśmy pograć trochę na noże albo chociaż do pewnego stanu była w miarę wyrównana walka. Dotychczas przeważnie słabsze drużyny przegrywają z nami już w szatni i nie chcą z nami podejmować rywalizacji. Przydają nam się takie spotkania jak z Niemcami, w których przeciwnicy chcą walczyć o każdy punkt – podkreślił Fabian Drzyzga, który mimo wygranej dostrzega wciąż mankamenty w grze biało-czerwonych. – Przy zagrywce i przyjęciu na pewno należy postawić minus, a atak i obrona były dobre w naszym wykonaniu – dodał rozgrywający reprezentacji Polski.W zagrywce szczególnie nie popisał się Wilfredo Leon, który w tym elemencie popełnił wiele błędów. Lepiej spisali się za to Fabian Drzyzga i Michał Kubiak. – Mogłem zagrać zdecydowanie lepiej, niestety się nie udało. Nie cały czas mogę grać na maksimum. Po dwóch błędach czasami trzeba się trochę uspokoić i zaserwować raz w boisko i wracać do swojej pracy. Zagrywka jest moim mocnym elementem, a w tym meczu popełniłem siedem błędów i zrobiłem tylko jednego asa. Wiem, co trzeba zmienić i będę nad tym pracował – stwierdził Wilfredo Leon, jeden z liderów polskiej ekipy.

Przed podopiecznymi Vitala Heynena trzy dni przerwy od grania, ale nie oznacza to, że będą mogli liczyć na odpoczynek. Wciąż bowiem przygotowują się do igrzysk olimpijskich. – Nie mamy wolnych dni. Plaża jest blisko, na dworze jest ciepło, ale my codziennie będziemy pracować. Odpoczynku nie będzie – dodał przyjmujący biało-czerwonych.

Mistrzom świata do rozegrania zostały jeszcze trzy spotkania. W Lidze Narodów zmierzą się jeszcze z Irańczykami, Argentyńczykami oraz Francuzami. Liczą, że przeciwnicy wysoko zawieszą im poprzeczkę. – Są to przeciwnicy z igrzysk olimpijskich, więc te mecze na pewno będą bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że ich poziom też będzie niezły. Dla nas każdy trudny mecz jest ważny, bo dzięki temu możemy budować swoją formę i zgranie – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę